Odkazy

(1. část)

V úvodním sledu tabulek jednotlivců podle Sinclaira přinášíme pořadí žáků do 12 a do 14 let, mladšího dorostu 15-16 let, staršího dorostu 17-18 let, juniorů 19-20 let, zároveň i výčet prvních 150 borců v absolutním přehledu vzpěračů do 20 let (ty ostatní si snadno dohledáte v tabulkách příslušných věkových kategorií, které jsou vždy kompletní!).

V této várce naleznete i tři rankingy vzpěraček - absolutní pořadí, juniorský přehled do 20 let a do 16 roků.

Na tabulky mužů a Masters bude ještě nutné, ale už jen kratší dobu, počkat. Chybí mi totiž ještě některé ze zbývajících výsledků prvního pololetí. Opravím také, samozřejmě, i ranking juniorů, a doufám, že to bude třeba, poněvadž se naši zástupci na MSJ v Soluni zlepší.

Prosím závodníky, i oddíly - upozorněte na všechny nesrovnalosti (kupř. nezřídka jsou různě uváděny ročníky borců!, a ti se pak případně vyskytují ve dvou věkových kategoriích - mně ale při zápisu do databáze nezbývá, než řídit se zněním výsledkového protokolu (co je psané, to je dané!). Znamená to i apel na funkcionáře a rozhodčí, buďte ještě pečlivější - leckdy je jméno jednoho a téhož sportovce neuvěřitelně komoleno, a ne vždy se mi to podaří ihned odhalit. I v tomto směru prosím o pomoc.

Po tabulkách jednotlivců podle Sinclaira budou následovat tabulky oddílů podle stejného kritéria a tabulky podle dvojboje.

Chystám rovněž, a vbrzku je nabídnu na naši internetovou stránku, komentáře věnující se podrobněji pokrokům, stagnacím či zhoršením, uvnitř jednotlivých věkových kategorií. K tomu je však nutné dodatečně vygenerovat příslušné tabulky podle nových Sinclairových koeficientů, avšak za rok 2000, případně i za léta předchozí. Jedině tak bude možné objektivně porovnat výkonnost. Prof. Roy Sinclair totiž konečně výrazně pozměnil východiska matematické metody, a jak jste si asi také povšimli, za tentýž výkon je nyní možné dostat, na rozdíl od roku 2000, dokonce až o několik desítek bodů méně, resp. někdy zase o dost bodů více (jindy bývaly tyto diference víceméně nepatrné). V každém případě jsou tyto Sinclairovy koeficienty spravedlivější než dříve - a to je moc dobře!

V průběhu léta se také začnu věnovat i zahraniční scéně. Od podzimu pak budou tabulky vydávány ve velice krátkých periodách! Už nyní tedy, prosím, posílejte všechny výsledky (i ze zdánlivě malých zápolení), abyste si zajistili naprosto aktuální a zasloužené postavení mezi jednotlivci i oddíly!!

Velice děkuji všem, kteří na vytváření databáze spolupracují, pravidelným a včasným zasíláním výsledkových protokolů - výčet jejich jmen uvedu u absolutního pořadí mužů.

Všechny výsledky či jakákoliv další sdělení (vítám i kritické ohlasy, cílem a smyslem je co nejlepší databáze, a z ní vzcházející objektivní analytika a prognostika) zasílejte prosím na adresu: PhDr. Rudolf Drmola, dramaturg, Česká televize, Producentské centrum uměleckých pořadů, Kavčí hory, 140 70 Praha 4, fax: (02) 61137124, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. anebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ztažení tabulek