Odkazy

Počet aktivních borců ve věku 35 let je už v polovině pěkný – 115. U žen je situace ještě slibnější, za celý loňský rok jich závodilo 37, letos už v pololetí 35! Kvantita se příznivě projevuje i ve výkonnosti. Je potěšující, že už v první polovině roku se u nás dalo dohromady 17 tříčlenných soutěžních týmů Masters, u žen jich byl také pozoruhodný počet – 6.

Tento přehled obsahuje vše o Masters v daném období. Najdete tu souhrnně jak pořadí podle Sinclaira i to oddílové, tak o dvojboji, ve všech věkových kategoriích. Vždy i s věkovým bonusem!

 

Číst dál...

Už jste si zvykli na českou specialitu, která představuje ve světě stále nevídanou přednost, pořadí oddílů podle Sinclaira, za dané období. Tyto tabulky jasně, objektivně dokumentují míru a kvalitu oddílové výkonnosti. Oddíly v nich mají započteno pouze hostování českých vzpěraček či vzpěračů, nikoli cizinců! V souladu se stanovením nových váhových kategorií, jejichž počet vzrostl na 10, najdete v přehledu i oddílové desítky, pokud tolik lidí v barvách oddílu závodilo. V pořadí to zákonitě posunuje výš zejména ty celky, kde mají velkou základnu aktivních členů či členek.

Číst dál...

Letošní pololetní tabulky jsou, myslím, mimořádně zajímavé. Vždyť se soutěží ve větším počtu vesměs nových hmotnostních kategorií! Software, jsem, také v tomto směru, potřebně přepracoval, a přiznám se, že jsem byl velice zvědavý, jak se konkrétně, ve všech věkových skupinách, projeví nové váhové rozvrstvení.

Číst dál...

 

Číst dál...

Mezinárodní turnaj v Tokiu, který má prověřit připravenost vzpěračské svazu Japonska na OH 2020 proběhl ve dnech 6. – 7. 7. 2019. Jádrem soutěže bylo japonsko-čínsko-korejské mezinárodní setkání. Turnaje se zúčastnilo 35 žen z 6 států a 38 mužů z 9 států. Odborníci byli zvědavi na výsledky přihlášených světových hvězd. Očekávaly se pokusy o překonání světových rekordů. Turnaj byl zařazen do olympijské kvalifikace se stříbrným statutem. 

Číst dál...

V pátek 28.6.2019 se ve spolupráci s ČSV a pod taktovkou IWF konal vzdělávací seminář, určený především trenérům vzpírání, ale byl zdarma otevřen všem zájemcům o tuto problematiku. Trenéři měli možnost shlédnout přednášky o fyziologii fungování těla, periodizaci a plánování sportovního tréninku, metodiku nácviku speciálních vzpěračských tréninkových prostředků, novinky v IWF Antidoping Policy 2019. V neposlední řadě bylo trenérům umožněno vyzkoušet si moderní přístroje na FSpS, které umí diagnostikovat úroveň rozvoje silových schopností, složení těla a posoudit rovnováhu při vykonávání pohybů a rozložení tlaků na chodidlech při chůzi. Sobotní i nedělní přednášky byly taktéž pro trenéry vzpírání zdarma, ale vzhledem k náročnému programu se mnoho trenérů víkendového programu nezúčastnilo.

Číst dál...

Termín: 28.-30.6.2019, místo: Bobrov, Slovensko

Číst dál...

27.-30.6.2019

Číst dál...

(* 5.11.1924 Velké Němčice)

 

Mezi diváky mistrovství České republiky Masters v Holešově (18. – 19. 5. 2019) zavítal bývalý reprezentant Karel Saitl, který v letošním roce oslaví 95 let. Na přání mnoha přátel zveřejňujeme výtah z jeho profilu „Síně slávy“ Českého svazu vzpírání. 

Číst dál...

Do I. pololetí 2019 bylo naplánováno sedm republikových šampionátů – M15 (Rotava), W20/M20 (Sokolov) W23/M23 (Horní Suchá), WM/MM (Holešov). V podzimní části sezóny nás čekají M13 (Bohumín), M17/W17 (Teplice). Nejdůležitější šampionáty žen a mužů se budou konat v Holešově. Pro muže to bude v pořadí již 101. Mistrovství bez přerušení! 

Číst dál...