Odkazy

 

Číst dál...

Vypadá to, že se další soutěže hned tak nerozjedou… Už aby to ale bylo!! Zatím se podívejte, jak na tom jste vy či soupeřky a soupeři. Věřme, že bude brzy příležitost opět hýbat tabulkami.

Soubory najdete buď jednotlivě, nebo – jako obvykle – i v kompletu. Ten je řazen takto: ženy, ženy Masters s věkovým bonusem, ženy 21-23 let, st. juniorky 18-20 let, ml. juniorky 16-17 let, st. žačky 14-15 let a ml. žačky do 13 let. Následují muži, muži Masters s věkovým bonusem, muži 21-23 let, st. junioři 18-20 let, ml. junioři 16-17 let, st. žáci 14-15 let a ml. žáci do 13 let.

Povšimněte si, že některé výkony jsou už nyní pěkné!

Číst dál...

Pravděpodobně tradiční tištěnou Ročenku na letošní Valné hromadě ČSV dostanete naposledy. Letošní přechodné období se od předchozích a budoucích let liší. Ročenka vyjde tiskem a také se dostáváte k její elektronické podobě. Tištěný formát ročenek a druh vazby, kterou používáme, snese bez problému 250 stran. Při počtu kolem 300 stran hrozí vypadávání listů a to je problém, se kterým jsme se letos potkali. Změna vazby by cenu Ročenky neúměrně zvýšila. Dva obsáhlé materiály, které nejsou zahrnuty do tištěné Ročenky, najdete pouze v této podobě ve formě samostatných kapitol. Jedná se o obsáhlou statistiku PhDr. Rudolfa Drmoly „Oddíly ČR Sinclair 2019“ a Vývoj národních rekordů v roce 2019.

Číst dál...

 

Číst dál...

Vzpomínáte si na situaci před rokem? IWF na svých webových stránkách uveřejnila inovaci týkající se nových dimenzí vývoje činek zde. Mnozí z nás si až po chvíli uvědomili, že jde o vydařený aprílový žert. Dnes nám moc do smíchu není, ale tento stav nebude trvat věčně. Věřme, že v květnu dojde k uvolnění a v závodní sezoně 1. pololetí budeme pokračovat. Zatím jsme přišli o březnové soutěže 1. kola II. ligy M+W, 1. kola III. ligy, 2. kola ligy M20, přijdeme o dubnové soutěže mistrovství ČR Masters W+M, 1. kola I. ligy M, 2. kola ligy M13+M15, přeboru kraje Plzeň a z mezinárodních soutěží bylo zrušeno mistrovství světa v Bukurešti W20+M20 a odloženo ME W+M v Moskvě. O soutěžích v květnu a červnu bude rozhodnuto podle republikového zdravotního vývoje. Černý scénář nám napovídá, že existuje možnost soutěžit až od září. V takovém případě by mohl být soutěžní kalendář ČSV redukován. Tuto variantu berme tak, že ji píši 1. dubna a to je termín, který vždy bereme s úsměvem, a opak bývá pravdou.

Číst dál...

Mezinárodní olympijský výbor dne 30. 3. 2020 oznámil termín odložených olympijských her, které se budou konat ve dnech 23. 7. - 8. 8. 2021 v Tokiu. Nový termín umožní naplánovat soutěže, které bylo nutné díky pandemii odložit. "Díky tomuto rozhodnutí byla nyní odstraněna důležitá část nejistoty, jíž čelí sportovci s olympijskými ambicemi," uvedla úřadující prezidentka IWF Ursula Papandrea. Nyní budeme spolupracovat s MOV na urychlení řešení olympijského kvalifikačního systému pro vzpírání, abychom zajistili vzpěračům další jistotu.

Číst dál...

 

Číst dál...

Přeložením olympijských her na příští rok vyvstal problém kvalifikace, která měla být ukončena kontinentálními šampionáty, ty však byly také odloženy. Podobná situace je i v ostatních sportech. Vedení všech olympijských sportů předložilo MOV své doplňující návrhy a čekají na reakci za strany MOV. Vzpírání mělo kvalifikaci rozdělenou na tři šestiměsíční etapy, z každé se započítává nejlepší výsledek + nejlepší výsledek z jakékoliv kvalifikační fáze. Nabízejí se různé varianty, všechny se však odvíjejí od přechodu k normálu ukončením pandemie a přesného termínu olympijských her v příštím roce. Ve vzpírání je návrh považovat současný stav za ukončený, rozšířit počet 196 míst přidělených pro vzpírání, dodatečně zařadit do letošního kalendáře mistrovství světa, které by ukončilo třetí etapu, ale ve hře je také návrh začít s kvalifikací od začátku.

Číst dál...

 

Číst dál...

V otázce konání olympijských her v Tokiu nabírají události prudkého vývoje. Včera 23. 3. 2020 ve večerních hodinách bylo neoficiální cestou oznámeno, že olympijské hry jsou odloženy bez udání nového termínu. Pravděpodobně se budou konat v příštím roce. Informaci pustil ven Dick Pound, dlouholetý člen MOV a první předseda Světové antidopingové agentury  WADA, který v rozhovoru pro deník USA Today  potvrdil, že o přesunu je rozhodnuto. Mluvčí Mezinárodního olympijského výboru Mark Adams jeho slova přímo nedementoval. „Je právem každého funkcionáře interpretovat rozhodnutí výkonného výboru, které bylo prezentováno v neděli.“ prohlásil Adams. Představitelé organizačního výboru Her se zatím zdrželi jakéhokoliv prohlášení. 

Číst dál...