Číst dál...

Číst dál...

Český svaz vzpírání obdržel z IWF Masters prostřednictvím své předsedkyně paní Denisi Offermann hlubokou soustrast s úmrtím našeho váženého přítele Ing. Miloslava Glíže, dlouholetého předsedy komise Masters Českého svazu vzpírání a člena Hall of Fame IWF Masters. Ke kondolenci se připojil i prezident EWF Masters Bill Barton.

Číst dál...

Soutěž HK do 56 kg začala 8.10. v 1 hodinu našeho času.  Startovalo šest závodníků v čele s favority NGO Son Dinhem (VIE) a CHOMCHUEN Ntthawatem THA) a naším Františkem POLÁKEM. František v trhu postupně zdolal 92, 97 a 104 kg. Poslední výkon je zároveň Českým rekordem ve věkových kategoriích do 17, 20 let a mužů. Nezaváhal ani v nadhozu, pokusy na 116, 121 a 129 kg byly všechny bez jediné chybičky. Třetí pokus je národním rekordem v kategorii juniorů do 17 let. Výsledný dvojboj 233 kg je opět rekordem všech tří kategorií. František vybojoval na této olympiádě první medaili pro Českou výpravu. Gratulujeme! Je nutné připomenout, že byl původně přihlášen v HK do 62 kg. Na mezinárodních soutěžích však nastupuje o váhu níž. Jeho odpovědný přístup k reprezentaci mu umožnil vstup do nejvyšších pater světové špičky své věkové kategorie.  Zvítězil Ngo Son Dinh (VIE) za 262 (114, 148), na 2. místě se umístil Chomchuen Natthawat (THA).

Číst dál...

Termín: 14.-15.12.2018, místo: Rotava

Číst dál...

Ve dnech 25. – 30. 9. 2018 se ve Valencii konal tréninkový kemp organizovaný vzpěračským svazem Španělska. Pobytové náklady byly hrazeny z EWF. Zúčastnili se zástupci 21 států. Každý národní svaz mohl nominovat dva trenéry, dvě juniorky + dva juniory ve věku 13 – 17 let. Náš svaz poslal do Valencie Marii Kubíkovou, Vendulu Šafratovou, Dominika Oračka a Patrika Buchtu. Trenéři Ing. Ralf Kohout (místopředseda ČSV) a Pavel Khek.

Číst dál...

Slavnostní zahájení Olympijských her mládeže v Buenos Aires sledovalo 200 000 diváků. Vzpěračské soutěže začínají dnes v 16.00 hodin místního času hmotnostní kategorií juniorek do 44 kg. František Polák byl na technické poradě přemístěn do HK 56 kg a vystoupí dnes v 19. 00 hodin. V Buenos Aires je oproti našemu času o 5 hodin méně.

Přenosy můžete sledovat na adrese: buenosaires.olympic.cz

Číst dál...

Výkonná rada ČSV na svém zasedání dne 20.9.2018 rozhodla o změně pořadatele mistrovství žen a mužů. Šampionát se bude konat v Havířově v původním termínu 17. – 18. 11. 2018.

Číst dál...

Dne 22.9.2018 se v Německu konaly soutěže 1. a 2. Bundesligy. V celku Sportclub Pforzheim nastoupil Lukáš Cibulka (SOK). Pforzheim je zařazen do 1. Bundesligy skupiny „A“. V utkání s SV Germania Obrigheim Pforzheim prohrál poměrem 532,2: 762,6 bodů. Lukáš se stal výkonem 301 (131, 170) nejlepším závodníkem svého družstva.

Číst dál...

Dnes odletělo vládním speciálem z vojenského letiště Kbely na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires 52 sportovců, které se konají v termínu 6. - 18.10.2018. V mládežnické Olympiádě mohou startovat sportovci ve věku 15 - 18 let, ve vzpírání máme tuto toleranci zúženou na 15 - 17 let. Naše výprava bude soutěžit v 19 z celkových 32 sportů (36 disciplín). Bude rozděleno 1 250 medailí. Našim mladým vzpěračům se na ME juniorů do 17 let v Miláně (22.-27.7.2018) podařilo vybojovat jedno místo, které si svými výkony a odpovědným přístupem zasloužil František Polák (SKV OZ Horní Suchá), v soutěži jej povede jeho osobní trenér Emil Brzóska, předseda komise mládeže ČSV. Jeden z nejmladších vzpěračských oddílů v republice z Horní Suché jeho startem oslaví další významný úspěch ve výchově vzpěračské mládeže. Soutěže ve vzpírání budou probíhat ve dnech 7. - 9. a 11. - 13.10.2018. Předběžné startovní listiny byly zveřejněny 2.10.2018 a na technické poradě před soutěží bude zpřesněna.