Odkazy

Během tohoto týdne byl IWF informován příslušnými organizačními výbory, že další akce IWF budou kvůli viru buď zrušeny, odloženy, nebo uspořádány v novém formátu.

Číst dál...

Členové reprezentačních družstev žen a mužů zahájili ve sportovním středisku v Nymburce závěrečnou přípravu na 31. a 102. národní šampionát mužů a žen. Mistrovství České republiky se bude konat ve dnech 3. – 4. 10. 2020 v  Praze v sídle Centra sportu ministerstva vnitra ve Stromovce. Součástí šampionátu bude 1. kolo I. ligy mužů a 2. kolo I. ligy žen. Šampionát a ligové soutěže se budou pravděpodobně konat bez účasti diváků. Vzhledem ke zdravotní situaci, která v Čechách a ve světě vládne, bylo mnoho soutěží odloženo a dokonce zrušeno. To je důvod proč se očekává maximální počet startujících v šampionátu jednotlivců. V ročníku, kdy jsou evropské a světové šampionáty zrušeny, se bude jednat o vrchol sezóny i pro členy reprezentace.

Číst dál...

Odložené mistrovství Evropy W+M, které se mělo konat ve dnech 31. 10. – 8. 11. 2020 v Moskvě bylo z důvodu pandemie COVID-19 zrušeno. Ruská federace vzpírání dala EWF najevo, že je „plně připravena a má zájem o pořádání mistrovství v roce 2020“, ale uznala, že potíže způsobené pandemií COVID-19 učinily druhý odklad lepším řešením. Nový termín nebude znám, dokud nebude dosaženo dohody s Evropskou vysílací unií a Eurosportem, kteří již museli jednou změnit plány, když se šampionáty v dubnu přesunuly z původních termínů.

Číst dál...

 

Číst dál...

Ve dnech 4. – 6. 9. 2020 bude Razsyn (POL) pořadatelem dalšího ročníku Visegrádské čtyřky mládeže. Startují sedmičlenná družstva juniorek a osmičlenné družstvo juniorů. Do soutěže se počítájí nejlepší výsledky čtyř dívek a sedmi chlapců. Družstvo povede duo reprezentačních trenérů Pavel Khek a Slávek Rychnavský, masér Josef Zavadil.

Číst dál...

Zítra 19. 8. 2020 má být v Lotyšsku zahájeno mistrovství Evropy mládeže do 15 a 17 let. Na oficiálních webových stránkách EWF se k této soutěži dozvíte, že místo konání bude brzy přiděleno (HOST CITY WILL BE ASSIGNED SOON).Ani slovo o zrušení nebo přeložení šampionátu na jiný termín a místo. Marně hledáme startovní listinu. Tento styl komunikace napovídá, že se v organizaci EWF cosi zadrhlo. S největší pravděpodobností byly o zrušení šampionátu informovány národní federace, ale vzpěračská veřejnost ne. Z kuloárů se proslechlo, že bylo zrušeno mistrovství světa juniorů do 17 let, které se má konat ve dnech 11. – 18. 11. 2020 v Limě. Oficiálně to však potvrzeno není. V případě potvrzení tak zatím zůstávají ve hře jen kontinentální šampionáty (kvalifikační turnaje na OH), evropský se připravuje na termín 31. 10. – 8. 11. 2020 v Moskvě a Masters, který se má konat v odloženém termínu 28. 11. – 5. 12. 2020 v Holandsku.

Číst dál...

Začátkem roku 2021 půjdou do tisku dvě knihy s historií Československého a Českého vzpírání. První se jmenuje „Statistika Československé a České reprezentace 1920 – 2020“, druhá „Mistři Československé a České republiky 1919 – 2020“. V reprezentaci v průběhu 101 let na vrcholných soutěžích startovalo 313 žen a mužů. Snahou je, aby každý reprezentant, který reprezentoval na ME-MS-OH žen a mužů, zde měl svoji fotografii na čince. Překvapivě chybí snímky z doby nedávno minulé. 

Číst dál...

IWF nedávno zahájil robustní proces strukturálních reforem a přezkumu správy věcí veřejných s cílem podpořit transparentnost, modernizaci a odpovědnost na všech frontách a zároveň dodržovat nejvyšší standardy řádné správy a finanční integrity.

V rámci tohoto procesu se Výkonná rada IWF formálně rozhodla propustit členy stálých antidopingových komisí IWF s cílem označit nový začátek a posílit správu, nezávislost a celkovou účinnost antidopingového úsilí IWF. Výkonná rada IWF se dále rozhodla formálně pověřit Mezinárodní testovací agenturu (ITA) k provádění nezávislého přezkumu a hodnocení všech antidopingových komisí, včetně revize jejich správy, poslání, složení, zadávacích podmínek a také navrhování nových členů, kteří budou jmenováni do komisí. Tyto orgány budou složeny z nezávislých odborníků v oblasti antidopingového anebo sportovního práva a budou podporovat práci ITA a IWF při udržování čistých soutěží a zdravého prostředí pro všechny účastníky.

V této souvislosti IWF a ITA poskytují všem členským federacím IWF  příležitost jmenovat jednoho kandidáta do Antidopingové komise IWF (ADC).

ADC bude mít poradní roli v boji proti dopingu a bude podporovat Výkonnou radu IWF při sledování povinností IWF, přičemž bude zachovávat nezávislost antidopingového programu IWF, jak jej plně provádí autonomie ITA.

Číst dál...

Z důvodu epidemie koronaviru byly zrušeny světové šampionáty juniorů do 20 let (Rumunsko), Masters (USA), vysokoškoláků (Korea), mistrovství Evropy do 20 a 23 let (Finsko). V příštím roce se měly konat olympijské hry mládeže (Somálsko), které jsou s předstihem zrušeny již letos. Velké obavy panují s mistrovstvím Evropy juniorů do 15 a 17 let (Lotyšsko). Necelé čtyři týdny před zahájením není potvrzen pořadatel. V Rumunsku a Finsku se jednalo také o kvalifikaci na OH 2020.

Číst dál...

 

 

Číst dál...