Odkazy

V roce 2008 jsem vydal „Historii vzpírání v Českých zemích“ (2. vydání), které končilo rokem 2007. Nyní připravuji pokračování zabývající se následným desetiletím 2008 – 2017. Několik statistik z této knihy bude zveřejněno na webu ČSV.

Číst dál...

Vzpírání zůstává v takzvané zkušební době s nadějí udržení se v olympijské rodině i po OH v Tokiu 2020. V červnu dostala IWF od MOV nůž na krk a v polovině prosince jsme měli referovat o opatřeních mířících k likvidaci dopingu. Pravděpodobně byla mise úspěšná a v polovině června nás čeká v MOV další „oponentura“ v boji o čistotu vzpírání.

Číst dál...

Čekal jsem ještě na MS, zda se tabulka nezmění… Nu, nezměnila, ale přibyl do ní další pěkný výkon, dokonce rovnou v základním pokusu!

Číst dál...

 

Číst dál...

 

Číst dál...

Druhým mužem naší reprezentace se na startu mistrovství světa v Anaheimu představil Jiří Gasior startující v „B“ skupině HK do 105 kg.

Číst dál...

Termín: 28.11.-5.12.2017, místo: Anaheim, USA

Číst dál...

Termín: 9.12.2017, místo: Havířov

Číst dál...

 

Číst dál...

Iránský vzpěrač Kianoush Rostami, olympijský vítěz 2016 v HK do 85 kg, se na druhý pokus dostal přes vízovou překážku a na blížícím se mistrovství světa bude startovat. Jen připomenu, že minulý týden prodal svoji zlatou olympijskou medaili a výtěžek z prodeje věnoval postiženým ze zemětřesení, které postihlo část Iránu.

Číst dál...