Odkazy

Vážení kolegové veteráni,
 
i přes neustále zlepšující se situaci ohledně COVID situace v ČR jsme byli nuceni požádat o 2 výjimky na pořádání akcí Online MS Masters v Meziboří a MČR Masters v Brně. Zatímco na první akci jsme již dostali ze strany Ministerstva, kladné vyjádření, na druhé vyjádření stále čekáme. Dle informací z Národní sportovní agentury by mělo dorazit nejpozději začátkem příštího týdne. Bohužel pravděpodobně s největší pravděpodobností se však bude jednat o povinnost zajištění PCR testů, které jsou finančně nákladnější. Tato podmínka platí právě i pro Online MS Masters!

Číst dál...

Ve dnech 29. - 30. 5. 2021 se v Brně bude konat 43/30. mistrovství České republiky Masters mužů a žen.V rámci této soutěže proběhne 33/3. šampionát družstev mužů a žen. Do družstva budou započítané tři nejlepší výsledky startujících závodnic a závodníků z jednoho oddílu. Mistři z minulého roku SKV Teplice a TAK Hellas Brno. Pořadatelem je TAK Hellas Brno. Průměrný počet startujících se každoročně pohybuje kolem osmdesáti. Těší vzestupný trend počtu startujících žen. Je těžké odhadnout letošní počty. Tréninkové omezení z důvodu dlouhotrvající pandemie oficiálně vyřadila naší skupinu z tréninkových míst. Pouze jednotlivci si zachovali svoji sportovní formu tréninkem ve sklepě, garáži, bytě či blíže neidentifikovaných a bizarních míst. Termínem 17. května se vracíme do vnitřních sportovních prostor pro plnohodnotný trénink. Přestože zatím proběhli pouze tři domácí a dvě mezinárodní soutěže, máme již na kontě 22W/11M překonaných veteránských národních rekordů, v případě Kamila Kučery nejvyšší světové úrovně.

Číst dál...

Termín: 29.-30.5.2021, místo: TAK Hellas Brno

Číst dál...

Vážení přátelé, začátkem ledna letošního roku založil Jan Vician facebookovou skupinu pod názvem Vzpírání, veteráni, masters“. Správci této stránky jsou Jan Vician (SKV Baník Havířov) a Jiří Lev Goldman (Bohemians Praha).Momentálně skupina má 169 členů – vzpěračů, veteránů, rodinných příslušníků a fandů vzpírání. Každý zde má možnost prezentovat svůj oddíl, zážitky, vzpomínky, historické dokumenty a fotografie. Rádi vás uvítáme mezi námi.

Číst dál...

Termín: 28.2.2021, místo: Havířov

Číst dál...

Všichni závodníci a jejich doprovod se k soutěži I. kola ligy Masters, které se koná v sobotu 27. 2. 2021 v Havířově dostaví do 10 hodin! Každý z nich vypíše SELFREPORTING (Screeningový dotazník pro osoby vstupující do vnitřního areálu zimního stadionu zpracovaný v návaznosti na stanovení závazných hygienicko-protiepidemických podmínek pro konání významných sportovních akcí nebo soutěže ze dne 6. 11. 2020 pod č. j.: MZDR 49301/2020-2/NH). Pokud jste prodělali Covid-19 a byli jste v závěru testováni s negativním výsledkem, vezměte si výsledek testu sebou. Nesmí být starší 90 dnů. Vážení závodníků: 11.00 - 12.00 hodin.

Číst dál...

Během týdne bude aktualizováno antigenní testování účastníků!

Číst dál...

Vzhled k faktu, že v sobotu 27. 2. 2021 se bude v Havířově konat 1. kolo XXIII. ročníku ligy Masters spojené se VI. ročníkem Memoriálu Ing. Jaroslava Pešata, zveřejňujeme pro potenciální rekordmany platné tabulky rekordů pro tyto věkové kategorie.

Číst dál...

Dne 15.2.2021 byla ukončena předběžná registrace závodníků na nadcházející online MS Masters, které se koná v termínu od 21. – 29. května 2021.

Na základě přihlášek bylo vybráno celkem 14 závodníků a 1 závodnice.

Číst dál...

Ministerstvo zdravotnictví ČR se pozitivně vyjádřilo k pořadatelství 1. kola Masters a memoriálu Ing. Jaroslava Pešata, které se bude konat dne 27. 2. 2021 v Havířově. V pondělí bude zveřejněn rozpis a podmínky účasti.

Číst dál...