Odkazy

Termín: 3.6.2006, místo: Havířov

Havířov obhájil svoji suverenitu s převahou. Na dalších místech však došlo k velkým bojům. Sokolov se z 5. místa v 1. kole dostal na 2. místo zlepšením o téměř 200 Sb. Překvapil tím nejvíce Bohumín, který nakonec prohrál i z Třincem o necelé 0,2 Sb! a obsadil v tomto kole až 4. místo. O stříbrných a bronzových medailích rozhodne sportovní forma a finanční možnosti každého z těchto tří družstev ve 3. kole. Ostrava se v 1. lize udrží, Zlín je jasně sestupujícím.

Všem vypálil rybník Petr Hrubý ze Sokolova, který upravil svoji hmotnost na neuvěřitelných 75,9 kg a slušným dvojbojem dokázal porazit v TOPu celou Česko-Slovenskou reprezentaci. Petr se vydal na trenérskou dráhu předčasně a prokazovaná výkonnost svědčí o jeho snaze vrátit se do reprezentace. Ondrej Kutlik se dokázal umístit na nedávném ME na skvělém 6. místě. Soutěží prošel jistými pokusy, škoda neplatných 145 kg v trhu ve 3. pokusu. U Petra Sobotky tušíme reservy, 3. pokus v nadhozu vypustil, družstvo tento výkon již nepotřebovalo. Petr bude startovat koncem června na ME družstev v Udine, kde se určitě pokusí o zdolání limitu opravňující start na MS v Santa Domingu. Další kandidáti startu na MS svoji přípravu nedokázali načasovat na tento závod a s možností startu na MS se asi budou muset rozloučit. To se týká do reprezentace zařazených L.Wälzera, T.Matykiewicze, P.Hejdy a P.Slabého, kteří se sice vešli do nejlepších dvanácti, ale s výkonností stavící je mimo mezinárodní konkurenci. Příjemně překvapil zlepšením Jan Gospoš. Je vidět, že ani maturitní období Jana v růstu výkonnosti nezastavilo. Vysoký standart si drží Miroslav Cichý, který svoji sportovní formu prezentuje i v ligových soutěžích v Rakousku.

Nastoupilo 7 veteránů, ale pouze jeden junior. Liga stárne a jen Ostrava se dokáže obejít bez legionářů, kterých zde startuje 10. Žádný závodník se nedostal přes 400 Sb. Obsazení družstev je stabilní. Pouze 6 závodníků nestartovalo v 1. kole. Změny se netýkaly Havířova a Třince.