Odkazy

Vážení sportovní přátelé,
rád bych Vám oznámil, že se nakonec úspěšně podařilo zajistit výjimku Ministerstva zdravotnictví pro pořádání MČR Masters 2021, které se koná za týden v Brně.
Bohužel výjimka vychází ze současného platného pandemického stavu ohledně omezování všech sportovních soutěží, a tedy opět se opírá o řadu podmínek, které je nutné dodržet pro úspěšné pořádání akce.
Mezi nejdůležitější podmínky účasti na této akce je prokázání se negativním PCR testem na onemocnění COVID 19, které nesmí být starší 48 hodin od zahájení soutěže. Tato podmínka platí jak pro závodníky, tak i pro všechny návštěvníky akce. (Bližší informace v příloze).
Celou situaci může zlepšit jednání vlády dne 24.5.2021, kdy má dojít k dalšímu stupni rozvolnění a bude možné tuto akci pořádat za možná jednodušších podmínek a bez nutnosti PCR testů.
V okamžiku případné změny pravidel, která může nastat 24.5. v pondělí Vás budu informovat o případných změnách ohledně organizace samotné soutěže.
 
Dodatek k MČR a Online MS Masters
 
Z důvodu těsnosti obou termínů a staršímu věku závodníků, bylo komisí Masters rozhodnuto, že závodníci, kteří se účastní Online MS Masters, mají možnost uznání výsledku dvojboje i pro následné MČR Masters. To však jen za předpokladu, pokud osobně dorazí na MČR Masters a nastoupí do této soutěže ve stejné hmotnostní kategorii jako na Online MS. Možnost zápočtu výsledku nahlásí při vážení. Následně pak mohou, či nemusí závodit, přičemž závodníkovi bude v rámci MČR počítán vždy lepší dosažený výkon ve dvojboji jako konečný.
Přeji pevné zdraví a vzpírání zdar
Za komisi Masters
Ing. Dušan Kovač