Odkazy

Termín: 9.6.2001

Průměr 216,6 Sb. Nejlépe je na tom skupina „B“ s 224 body. Výrazným písmem jsou označeni postupující do finále ligy mládeže. Shodou okolností, každá skupina má po dvou zastoupeních. Čím se letos základní část ligy mládeže stala výjimečná? Vznik Center sportovní přípravy mládeže pomohl vrátit vzpírání mladých do oddílů, kde jsme se s ním pomalu loučili. Sedmnáct startujících družstev je rekordem kapitalistické části našeho života. Rozdělení do tří skupin bylo šťastné řešení urychlující soutěž, vyšší náklady na rozhodčí kompenzují nižší náklady na cestovném účastněných družstev, které po mnoha letech platí ČSV. Oddílům se dýchá volněji.

Favorité na medaile ve finále jsou jasní. Jen výrazná chyba v taktice, nemoc či zranění klíčového závodníka, může ohrozit vedoucí trojici. Pouze na postup v průběhu tří kol zvedala družstva Sokolova a Ostravy. Zde je možné překvapení. Družstva mimo finále již, bohužel, nebudou mít další soutěž!! Ti nejlepší se zúčastní mistrovství České republiky juniorů do 18 a 20 let (Havířov), a všichni by si měli vybrat z široké škály podzimních a zimních VC měst. V prosinci bude reprezentační komise ČSV vybírat závodníky do Center sportovní přípravy na 1. pololetí 2002 a každý start navíc bude jistě pro mnohé kandidáty velice důležitý.

K samotnému 3. kolu. Absentovali reprezentanti Slabý, Dub, Matykiewicz, Civín, kteří se připravovali na MSJ, Krejčíř na Universiádu. Nejlepšího výkonu dosáhl Petr Hejda z Olympu Praha. Překonanými rekordy na sebe upozornil pro nominaci na ME ve švédském Kalmaru. Kučerka prošel soutěží bez neplatného pokusu, a zajistil si nominaci na ME juniorů do 16 let. Sokolovský Balogh šel na jistotu, která mu ale vynesla více než 300 bodů. Schrötter se této hranici přiblížil na dosah. Start Plzeň přišel o solidních 200 bodů Věžníka, na porážku Teplic o pouhých 0,5 Sb. to však stačilo. Výrazně šli nahoru havířovští Jadamec a Přeučil, díky dvojbojům znamenajícím překonání třísetbodové hranice a přivedlo je to do reprezentace na 2. pololetí. Havířov se stal nejlepším družstvem 3. kola. Pokud bude do finále nominován Matykiewicz, stanou se zástupci tohoto oddílu horkým favoritem zisku titulu. Dobře zvedali Linhart a Janda v celku Ostravy. S rezervou v Dubovi a Slabém bude podzimní finále velice dramatické. Velmi dobrý trh předvedl Gospoš z Bohumína, nadhoz bohužel neumí. Skupinu „C“ bezpečně zvládly Boskovice. Síla tohoto družstva je v jeho mládí. Hrozenkovští postupem splnili výkonnostní cíl. Startem dvou družstev i masovost. Holešov zakolísal, a pokud se mu nepodaří do příští sezóny přesvědčit domácí mládež o výhodnosti pravidelného vzpěračského tréninku, těžko bude hledat cestu do příštího ročníku. Kladem byla nominace nově vyškolených rozhodčích. Ne vždy rozhodovali bez chyb, ale kde jinde se mají učit je odstraňovat? Nebyl spatřen žádný nový trenér. Za osvědčené kozáky zatím není náhrada. Věřím, že pouze přechodně.