Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 22.10.2005, místo: Sokolov

Startovalo 41 závodníků z 15 oddílů. Pouze 13 závodníků bylo ryzích příslušníků této věkové kategorie. Ostatní patřili k mladším. Po dvou titulech získali závodníci Sokolova a Havířova. Pro roční hodnocení úspěšnosti oddílů nejvíce získali Sokolov (31 b.), Havířov (19 b.) a Kopřivnice (14 b.). Oproti minulého roku nejvíce ztratil Bohumín (-15 b.), který se musel vyrovnat se zraněním Petra Petrova a Petra Teplíčka, který se v týdnu soutěže podrobil operaci slepého střeva. Nejvíce si polepšil Havířov a Cheb (+8 b.), Ostrava a Příbor (+6 b.). V momentálním pořadí mistrovství České republiky jednotlivců vede před posledním mistrovství Bohumín (90 b.), Havířov (87 b.), Ostrava a Sokolov (66 b.), Zlín (53 b.) a Cheb (51 b.). Trenéři se opět potýkali s novým pravidlem zvyšování hmotnosti činky o 1 kg. Nutno říci, že ne vždy zcela úspěšně. Taktika boje se novým pravidlem značně změnila.Účastníci ME juniorů do 20 let Cibulka, Orság a Kučera prošli soutěží s těžko utajenou rezervou. Čekají je ještě důležité soutěže a z tohoto důvodů je trenéři tentokrát šetřili. Kamil Kučera dokonce bude startovat na blížícím se MS mužů v Kataru a svoji připravenost připomenul překonáním národního rekordu své věkové kategorie v trhu slušnými 161 kg v nejtěžší váze. Rekord překonal i Patrik Krywult, který se dostal v nadhozu na 127 kg v HK do 77 kg s velkou rezervou v tělesné hmotnosti. Průměr TOPu 12 se od minulého roku zvýšil z 298 na 317 Sb. Na tom má zásluhu také kvalitní příprava širšího reprezentačního družstva před ME juniorů do 17 a 20 let.