Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 21.5.2005, místo: Rotava

Výsledky tohoto kola jsou zpochybněny. Porovnal jsem hmotnosti jednotlivých závodníků s výsledkovou listinou z 1. kola, které se konalo dne 19.02.2005 v Sokolově. Ve všech (!!!) případech po 3 měsících vážili závodníci méně. Není z fyziologického hlediska možné aby chlapec v tomto věku prudké puberty vážil po takové době méně. Rekordmanem se stal Zdeněk Červeňák ze Sokolova, který vážil o 8,9 kg méně, ale i další se snažili. Michal Kratochvíl a Patrik Köhler z Rotavy „shodili“ 6,8 a 6,0 kg, další dva závodníci 5 kg, šest závodků 4 kg atd. Žádný závodník startující v 1. kole nepřibral za ¼ roku ani gram! Pouze Štefan Sabó ztratil jen 0,3 kg. Martin Fiala ze Sokola Plzeň v 1. kole nestartoval. Měl štěstí, jeho osobní váha byla nyní 24,7 kg. Kde hledat chybu? Nezpůsobilá váha? Trenér nastupuje do soutěže s připravenou taktikou, která samozřejmě počítá i s hmotnostmi svých závodníků a většiny soupeřů. Nevšimli si? Nevěřím. Domnívám se, že honba za Sinclairovými body natolik trenéry zaslepila, že dokáží ovlivnit regulérnost celé soutěže. Samozřejmě, že bude tento případ řešen na příští VR ČSV. K jednotlivým výsledkům nemá smysl se vyjadřovat.

Rozhodčí: pp. Šedlbauer, Hudeček, ostatní nečitelní