Odkazy

Těžko přesně stanovit polovinu sezóny, když vlastně, kvůli posunu termínů, odpadla letní přestávka. Nakonec jsem se rozhodl pro uzavření první poloviny vzpěračského roku po olympijských hrách… po nichž zůstal v kalendáři aspoň jeden volný víkend.

Znovu se rozjíždíme. Počty aktivních soutěžících opět rostou, a to je potěšitelné. V některých věkových skupinách se podařilo deficit takřka zastavit, v jiných je pokles aktivních vzpěračů či vzpěraček znepokojivý, ba velmi znepokojivý, kupř. u mladších žáků či u juniorek. Na to bude potřeba se mj. zaměřit, protože v tom spočívá i budoucnost našeho sportu v ČR.

Popravdě řečeno, ještě před pár měsíci to vyvolávalo podstatně pesimističtější prognózy. Prostě, už se znovu rozjíždíme – i díky upravenému kalendáři – a věřím, pokud pandemie opět brutálně nezaútočí, že se můžeme dostat k poměrně dobrým číslům jak v počtu aktivních vyznavačů činky, tak i ve výkonnosti! Ale u nejmladších žáků bude nezbytné hledat, nacházet a pracovat, tam nás začíná bota hodně tlačit…

Tabulky opět najdete v jednotlivých souborech i v kompletu. Ten je řazen tak, že na prvních stránkách najdete ženy, posléze ženy Masters s věkovým bonusem, následují rankingy sestupně podle věku, až po žačky. Poté v kompletu naleznete část věnovanou mužům, od všech mužů, přes muže Masters s věkovým bonusem, až po mladší žáky.

Znovu upřímně děkuji všem, kteří pečlivě vyplňují výsledkové protokoly a v tentýž nebo následující den je posílají! I proto mohu generovat tabulky bez zpoždění.

Znovu prosím o shovívavost, vyskytne-li se v přehledech chyba. Prosím o opravy či doplnění, bude-li třeba.

Po této várce budou postupně publikovány tabulky podle dvojboje, oddílové podle Sinclaira a posléze i kolekce věnovaná Masters.

Všem přeji hodně zdraví a pohodové i sportovně činorodé letní dny!!

 

 

PhDr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV