Odkazy

Vzpěrači z celého světa se mohou těšit na účast jediného mezinárodního turnaje, který se uskuteční v době pandemie. Vzhledem k pandemii bylo od února odloženo nebo zrušeno 20 mezinárodních soutěží – včetně olympijských her v Tokiu 2020, všech pěti kontinentálních mistrovství a mistrovství světa juniorů IWF.

Turnaj se bude konat v termínu 24. – 25. července 2020 u příležitosti původního termínu otevření olympijských her v Tokiu. Soutěžit se bude ve všech hmotnostních kategoriích žen a mužů (10+10) a je určen pro závodníky a závodnice +18 let. Soutěž organizuje Paul Coffa, generální tajemník Oceania Weightlifting Federation (OWF) a sponzoruje ji firma ELEIKO, která každému vítězi jednotlivých HK zašle na své náklady jednu tréninkovou osu činky.  Výsledky je nutné zaslat elektronicky, viz přiložený rozpis. Celkové výsledky budou zveřejněny do 31. 7. 2020 na adrese www.oceaniaweightlifting.com

Hovoří Paul Coffa: "Vím jen to, že po celém světě jsou tisíce vzpěračů, kteří nyní trénují ve svých sklepech, garážích, přístřešcích, dvorcích atd." bez možnosti zúčastnit se jakékoliv soutěže.Podrobnosti o e-soutěži byly zaslány všem 187 členským federacím IWF a dalších 3 000 e-mailů zaslaných OWF klubům a jednotlivým vzpěračům.

 

 

Karel Prohl