Odkazy

Letos poprvé přicházím s tabulkami už v polovině první části sezóny. Vede mne k tomu fakt, že pokračuje kýžený vzestup počtu aktivních soutěžících!! V polovině dubna jsme takové množství aktivních vzpěraček a vzpěračů v tomto století rozhodně neměli! Konkrétně, letos už závodilo 114 žen a 440 mužů. Už v této části roku máme v některých věkových kategoriích více aktivně vzpírajících, než za celý loňský rok! Pokud celková čísla nekorelují s rankingy, vězte, že jsou započteni všichni, kdo závod započali, některým se ale nepovedlo dokončit dvojboj. Těchto smolařů je ale jen pár…

Tabulky slouží k několika účelům. Jednak v nich každý najde aktuální postavení, jednak můžete posoudit, jak na tom jsme s letošní výkonností. Věřím, že daná pořadí mají i motivační úlohu!

Sami uvidíte, jak někde máme důvody k průběžné spokojenosti a řekněme si společně – jen tak dál! Rankingy ale také ukazují, kde rozhodně musíme přidat. Kupř. je sice příjemné, že letos už zápolilo 85 mladších žáků, ani jeden z nich (a to jsme nedávno zvedli hranici jejich kategorie o jeden rok!), zatím nenasbíral 200 bodů Sinclaira! Tabulky tedy představují i případný podnět k potřebnému zamyšlení, jak se nejen potěšit tím, že se práce v řadě ohledů daří, ale také k tomu, abychom rychle řešili znepokojivé skutečnosti.

V této kolekci najdete pořadí podle Sinclairových bodů. Jednak v dílčích souborech, jednak v kompletu, který je řazen takto: ženy všechny, ženy 21-23leté, juniorky 16-20leté, žačky do 15 let, ženy Masters se zápočtem věkového bonusu. Muži všichni, muži 21-23letí, starší junioři 18-20letí, mladší junioři 16-17letí, starší žáci 14-15letí, mladší žáci do 13 let, muži Masters se zápočtem věkového bonusu.

Připojuji i abecední seznam oddílových zkratek. Pokud nenajdete u některých soutěžících oddílovou zkratku, jedná se o start v zahraničí, kde někteří naši zástupci hostují a nelze jim započíst výsledek do oddílového pořadí podle Sinclaira, protože závodili v barvách zahraničního týmu.

Rozhodl jsem se tentokrát přijít s tabulkami co nejdříve, bez detailních korekcí, které zaberou velmi mnoho času (jindy je dělávám, protože termín tolik netlačí).Děkuji předem za eventuální upřesnění a opravy. A neméně za to, že výsledky posíláte včas! Jen ještě, kdyby nebylo třeba leccos dohledávat a napravovat… Věnujte, prosím, všem datům v protokolech maximální pozornost.

 

Přeju všem jen pohodové, šťastné jarní dny a úspěšné starty v nastávajících zápoleních!

 

PhDr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV