Odkazy

S hlubokým zármutkem oznamujeme celé sportovní veřejnosti, že nás po krátké a zákeřné nemoci ve věku sedmasedmdesáti let opustil náš kamarád a jeden ze zakládajících členů oddílu vzpírání na bohumínsku, pan Boris Mišák. (*15.12.1940 - †27.3.2018) 

 Narodil se 15. prosince 1940 v Pudlově. Po maturitě nastoupil do Železáren a drátoven Bohumín na ocelárnu jako mistr. V době svých studií na průmyslovce v roce 1956 přišel do vzpěračského oddílu ŽDB a zůstal mu věrný až do současnosti. Jeho výborný výkonnostní růst pokračoval zejména po návratu z vojenské služby, kde dosáhl důstojnické hodnosti. Ve fabrice pracoval opět jako mistr v ocelárně a později přešel do nově vzniklého provozu železniční dvojkolí. Svému mateřskému oddílu vzpírání výrazně pomohl k vybojování I. ligy, v níž několik let úspěšně závodil, než se stal aktivním členem výboru oddílu.

Boris měl vždy smysl pro čest a odpovědnost a hodně rád cestoval. Jeho sny o dalekých krajích se poprvé staly skutečností, když společně s dalším členem našeho oddílu Víťou Országem odjeli na sever do země Vikingů. Překročili polární kruh a na čtyřech kolech dorazili až na nejsevernější místo Evropy.

Své klukovské sny o cestování realizoval i v pozdním věku. Se svým synem projel celou Evropu, malou Asii a pak lodí přes Gibraltar do Maroka a severní Afriky

Další své cesty podnikl po Americe se svým kamarádem z mládí Lubošem, také bývalým členem našeho oddílu.

Vyvrcholením jeho klukovských snů o cestování však byla cesta do Afriky, kde vystoupil na nejvyšší horu Afriky v pohoří Kilimandžára. O svých dojmech a zážitcích poutavě vypráví ve své knize AFRIKA- můj klukovský sen, kterou věnoval inašemu oddílu vzpírání.

Boris byl vždy tvrdý chlap a nejvíce byl tvrdý k sobě samému. Svědčí o tom fakt, že v padesáti létech vyhrál v Bohumíně závod v triatlonu (Železný muž) a dokonce v něm porazil i mnoho soupeřů z mladších kategorií. Svůj vášnivý přístup ke sportu projevoval po celý život až do dnešních dnů. Ještě před několika měsíci jsme s ním trávili nezapomenutelné chvíle ve vzpírárně, kde stále posiloval a bavil nás všechny svými příběhy z cest. Byl výborný kamarád a společník a měli jsme ho moc rádi.

Všichni, kteří jste Borise Mišáka znali, připojte se k nám, abychom společně tichou vzpomínkou uctili jeho památku.     

 

Za SKV Bonatrans Bohumín

Vilém Žák

 

Boris Mišák