Odkazy

Budapešť 20.10.2017

Termín začátku trestu jednoho roku zákazu startu na soutěžích IFW pro devět zemí, které měli 3 a více porušení antidopingových pravidel při opakovaných zkouškách vzorků odebraných z OH v Pekingu (2008) a Londýna (2012), IWF stanovila na 20.10.2017. Každá ze suspendovaných zemí má 21 dnů na odvolání. Sportovci z těchto zemí budou po dobu trestu monitorovány. V případě plné spokojenosti s vývojem boje proti dopingu v těchto zemích, může být uděleno částečné podmíněné uplatnění práva zúčastnit se soutěží registrovaných v kalendáři IWF. Toto rozhodnutí bude brát v úvahu závažnost porušení zásad čistého sportu při reanalýzách. 

 

Mezinárodní federace vzpírání (IWF) zajistí rekordní úroveň testování na mistrovství světa v Anaheimu v Kalifornii od 28. listopadu do 5. prosince - a předtím.

"V letošním světovém šampionátu se očekává více antidopingových testů, než v jakémkoli předchozím ročníku," bylo uvedeno v prohlášení IWF, které by mělo testovat více než polovinu všech soutěžících.

"Bude to doprovázeno rozsáhlými informačními a vzdělávacími programy organizovanými ve spolupráci se Světovou antidopingovou agenturou (WADA) a USADA (Antidopingová agentura USA), jejichž cílem je zvýšit povědomí a porozumění a podpořit kulturní změny."

Na posledním mistrovství světa, které také hostilo Spojené státy v Houstonu v roce 2015, IWF dohlížel na testování 49 procent z 584 závodníků, kteří se zúčastnili soutěže.

 

Pramen: Insidethegames