Odkazy

 

Obdržel jsem první odezvy na seriál o vzpěračských odznacích. Jaromír Jílek upřesnil osud Škody Plzeň, jejíž odznak jsem zveřejnil v kategorii oddílových odznaků. Uvedl jsem, že Škodovka již neexistuje. To nebyla celá pravda. Existuje dnes pod názvem Sokol Plzeň 1. Název byl změněn po restitucích majetku po roce 1989. Oddíl je také pokračovatelem KA Žumberáci, který byl založen v roce 1905 a patří mezi nejstarší vzpěračské oddíly u nás. Děkuji za připomínku.

 

Michal Švábmi v reakci na články o memorabiliích poslal tři kusy z historie oddílu Slavoje Plzeň 1899, které rád zveřejňuji. Jedná se o nášivky, které oddíl používal koncem 80 let a dvě vlaječky. Vlaječky byly v minulosti součástí výměny při přátelských utkáních a měl je ve svém rozpočtu téměř každý oddíl.

 

Zástupci Slavoje Plzeňse zúčastnili mistrovství světa Masters v německém Heisheimu. Po soutěži našli v šatně cizí dres, ke kterému se nikdo nehlásil. Na dresu je vyznačena klubová příslušnost VIGRESTAD IK. Z domova začalo intenzivní pátrání po internetu, které nálezce přivedlo do Norska. A skutečně, Perm Mattingsdal dres na závodišti zapomněl. Dnes je dres u svého majitele. Hezké!

 

Karel Prohl

 

Dres
Dres Dres
Nášivky Slavoje
Nášivky Slavoje Nášivky Slavoje
TJ Slavoj MP Plzeň 1899
TJ Slavoj MP Plzeň 1899 TJ Slavoj MP Plzeň 1899
Vzrorná TJ Slavoj MP Plzeň
Vzrorná TJ Slavoj MP Plzeň Vzrorná TJ Slavoj MP Plzeň