Odkazy

Z jednání ČSV ze dne 26. 4. 2012 v Praze

  • Oddíl vzpírání Rotas Rotava se odvolal k ČSV ohledně odebrání bodů závodníka René Gunára v I. kole ČEZ ligy juniorů. Pro neúčast předsedy SK ČSV Daniela Koláře bylo odvolání odloženo.
  • Reprezentační trenér Pavel Ivanič zhodnotil naši účast na ME mužů a žen 2012 v Turecku. Zúčastnilo se 5 žen a 7 mužů. Organizace a vlastní průběh na vysoké úrovni. Všechny výsledky zveřejněny na webu ČSV. Ženám chybělo pouze 7 bodů pro získání místa na OH. Mužům se hlavní cíl podařilo splnit, získali jedno postupové místo na OH. V redukovaném pořadí skončili na 6. místě se 124 body. Body získali: Petrov 23, Slabý 18, Beran 18, Jureček 18, Krywult 18, Orság 28 bodů. Předseda ČSV ocenil přístup a výsledky reprezentantů a vyzdvihl výkon a umístění Jiřího Orsága.
  • Schváleny finanční odměny mužům za získané body podle předem schválené směrnice va výši 1 bod za 1.500.- Kč. Celkem bude vyplaceno 211.500.- Kč, včetně realizačního týmu.
  • Schválená závěrečná nominace na OH v Londýně. Nominován Jiří Orság, jako náhradníci v pořadí Petr Petrov, Patrik Krywult, Jakub Jureček. Do závěrečné přípravy schváleni: Petrov, Krywult a Jureček. Současně schválen plán konečné OH přípravy.
  • Pozitivně hodnocen průběh VH ČSV. Byly schváleny předložené materiály k soutěžím na léta 2013 – 2016, jak jednotlivců, tak i družstev. Přijato usnesení, které je zveřejněno na webu ČSV. Zpracován org. komisí zápis, včetně diskuze. Připomínky budou postupně zpracovány.
  • Předseda svazu Petr Krol zdůvodnil naši účast na MT žáků do 15 let v Turecku. Bylo na žádost Turecké federace a její náklady. Zúčastnili se: Jaromír Gasior, Mareček, Kounovský, Bijoková, Pokorná, Svatochová. Trenéři: Radim Kozel, Teplíček. Získali jsme 2x 1. místo, 3x 2. místo a 1x 3. místo. Účast i výsledky VR hodnoceny pozitivně.
  • Vedoucí CS MV ČR Pavel Filipovič informoval VR ČSV o stavu příprav MMČR mužů a žen. V objektu vše připraveno, včetně ubytování. Dále informoval o pololetní oponentuře CS. Nově zařazeni na poloviční úvazek Veronika Věžníková a Patrik Krywult. Ve výhledu jsou i další sportovci z řad žáků a juniorů. VR doporučila využívat všechny možnosti pro zapojování mladých talentů do péče CS a zaplňovat dané počty.
  • VR ČSV rozhodla neobsazovat MSJ- let v Guatemale. Není závodník, který by zaručoval umístění do 10. místa. Vysoké jsou i náklady.
  • K.Prohl informoval, že kanditátem ME Masters 2014 je Kazinbarczika (HUN). Nastávající kongres A EWF Masters v AZE určí pořadatele.

Zpracoval: Václav Zázvorka