Odkazy

Termín: 21.12.2019, místo: Ludgeřovice

 

Soutěžící a diváky přivítal moderátor celého vystoupení  Mgr. Jaroslav Thér a Oldřich Tchurz, předseda SKV Ludgeřovice. Na podiu se nejprve v nadhozu představili žáci a žačky Jan Tchurz 60 kg, Mirek Bjalas 37 kg, Štěpán Drozd 28 kg, Jan Museil 20 kg (SKV Ludgeřovice), Daniel Révak 50 kg (SKV Bonatrans Bohumín), Štěpán Gratke 30 kg, Eliška Gajdová, Sophie Thérová, Sabina Thérová 41 kg, Eliška Tartaini, Nikola Lipowská a Tereza Sklarčíková 51 kg (všechny SK CWG Bohumín), Nikolas Kudera 40 kg (SKV OZ Horní Suchá) a M. Vrábel 28 kg (Kysúcké Nové Město) a tři starší žáci z TŽ Třinec, Matyáš Čmiel 105 kg, Kryštof Huta 80 kg a Marek Serafin 90 kg.

Nejmladší účastníci

 

Diváci a závodníci se těšili na pokus a souboj o překonání  Ludgeřovického rekordu v mrtvém tahu mezi Oldřichem Tchurzem (SKV Ludgeřovice) a Romanem Kubicou (SKV Bonatrans Bohumín). Tchurz pozvedl 230 kg a Ludgeřovický rekord překonal Kubica výkonem 260 kg. Blahopřejeme.

 

Ester Holá

 

V kategorii žen nejlepší výkon 78 kg podala Ester Holá (SKV Bonatrans Bohumín), další výkony Nela Parkanyová 80 kg a Veronika Tomaškovičová 68 kg (obě Sokol Moravská Ostrava).

Oldřich Tchurz

Exhibice vrcholila bojem o nejlepší nadhoz soutěže a pokusem o nový slovenský juniorský rekord do 20 let HK do 81 kg v trhu 132kg, o který se neúspěšně pokoušel Peter Oszvald (Kysúcké Nové Město). Nejlepší nadhoz předvedl Robert Přívětivý 150 kg (SKV Příbor), další výkony Peter Oszvald 135 kg (Kysúcké Nové Město),Nikolas Březina 115 kg (SKV Baník Havířov), Radek Vlasák 120 kg (SKV Příbor) a Patrik Theyer 110 kg (SK CWG Bohumín).

 

Všichni účastníci obdrželi hodnotné ceny, medaile a poháry. Během soutěže byl opět k dispozici bohatě zásobený a bezplatný bufet, o který se starala Irenka Tchurzová (mistryně světa masters 2010) a Margit Návratová. Mezi diváky jsme se mohli potkat s několika reprezentanty minulých let, za všechny jmenujme Antona Baraniaka, olympionika z let 1980 a 1988. Poděkování patří sponzorům – obec Ludgeřovice, Media Walk, Miketa Kovo, firma Gatech, EKO 7 sběrna, Bonatrans Bohumín, Lékárna Magnolie, Revirní bratrská pokladna, Migo Mikeš, Břetislav Káňa, pekárna Velička, Petr Twrdy. Po všech stránkách vydařená akce, která zaslouží potlesk a opakování v příštím roce.

 

Oldřich Tchurz