Odkazy

Termín: 4.11.2017, místo: Holešov

 

Do žákovské a juniorské části soutěže VC Holešova byli započítání všichni žáci z ligy dle ročníků narození, navíc soutěžili závodníci z Budapešti a Ružomberoka, celkem závodilo 32 žáků. Zvláště mladší žáci z Maďarska byli ve čtyřboji vynikající, k nim se přidali holešovští mladší žáci David Kolář a Vojta Šimčík, mezi staršími žáky vynikal Jan Kolář. 

 

V odpolední části pouze v nadhozu soutěžilo 36 lidí - 8 žen a 28 mužů a juniorů, celkem tedy pěkná porce 68 závodníků. V nadhozu jsme viděli velmi pěkné výkony, kdy rozhodovaly opravdu pouze kilogramy. Vítězství si odnesl s přehledem závodící Peter Poláček, o druhé místo a zároveň o titul mezi juniory svedli velký boj Petr Mareček a Josef Kolář, lépe se vedlo Petrovi. 

 

Velmi dobré výkony předvedly i ženy a nejenom již zkušené závodnice Nina Rondziková a Julie Švecová, ale i začínající borkyně z Olomouce. Soutěž obohatila silná účast závodníků ze Slovenska, ale i dalších měst a obcí z regionu - Šumperk, Olomouc, Brno, Náměšť na Hané, Zlín, Boskovice, Nový Hrozenkov.