Odkazy

Ve středu 22. 8. se konal v Barceloně kongres IWF Masters, kterému předsedala Denisa Offermann (CYP). Pozdravila přítomné jménem Billa Bartona (generálního sekretáře), který leží po nutné operaci v nemocnici a prvně v historii se mistrovství světa nemohl zúčastnit.

 

Na kongresu byla řešena obvyklá agenda. Zpráva o WGM v Auckalandu (2017), doping, vyúčtování za rok 2017, plán činnosti na rok 2019 a jiné. Zajímavé téma se řešilo na základě stížností některých účastníků z WGM 2017. Některé z mladších účastnic startovaly v dresu, který neměl nohavice a byl příliš vykrojený. Tento fakt se zřetelně projevil při dřepu v trhu, kdy z důvodu stability závodnice tlačí kolena od sebe. Přítomný zástupce IWF v diskuzi slíbil, že tento problém bude zařazen do programu kongresu IWF, který se bude konat v Ašchabadu při MS M+W 2018.

 

Zajímavý problém se vyskytl při 1. Asian Masters Men Championships, který jak je poznat z názvu, se týká pouze mužů. Proto byl schválen shodný šampionát pro ženy, který se bude konat v Penangu (THA) společně se šampionátem Pacifiku.

 

Přijali jsme v plné šíři nové hmotnostní kategorie IWF. Místo světových rekordů budou stanoveny takzvané standarty. Byl stanoven limit startujících pro MS Masters na 700 W+M. Budou zvýšeny vstupní limity. Pro vyhodnocení nejlepších závodníků a závodnic – GRAND MASTERS, budeme nadále používat Sinclairův koeficient + Meltzer a Faber.     

 

Účastníci kongresu měli rozhodnout o pořadatelství mistrovství světa pro rok 2020. Kandidaturu podali dva zájemci. Salt Lake City (USA) a Obrigheim (GER). Těsným rozdílem dvou hlasů zvítězil Obrigheim poměrem 14: 12. Česká republika hlasovala pro německé město.  Má necelých 3 000 obyvatel, leží ve spolkovém státě  Porýní-Falc. Vzdálenost od Prahy je 550 km a najdete jej kousek od Mannheimu. Bude to další světový šampionát, který bude v dosahu našich zánovních aut. K zajímavostem jistě patří, žeSV Germania Obrigheim patří k nejlepším klubům německé Oberligy. Takže v příštím roce se koná MS v Montrealu, následují Obrigheim, Kansai (WGM 2021, Japonsko) a na rok 2022 se chystá kandidovat Linz. Mistrovství Evropy se bude v příštím roce konat v Rovaniemi (Finsko).

 

Karel Prohl

 

ME Masters 2019

ME Masters 2019

MS Masters 2019