Odkazy

Termín: 16.6.2001

Průměr obou skupin - necelých 140 Sb. je o 13 Sb. lepší než v 1. kole! Žáci vinou změny hmotnostních kategorií nemohli překonávat české rekordy. Nejlepší výkony uplynulého půlroku se stávají základními výkony, od kterých budeme od 1. 7. 2001 registrovat nové rekordmany.

Každá skupina má své favority. V Čechách jsou jimi chlapci z Teplic, na Moravě závodníci Tatry Kopřivnice. Mezi nimi se asi rozhodne o celkovém vítězi. Žáci absolvují zbývající dvě kola v podzimní části sezóny. Dvaadvacet družstev na startu je pouze potvrzením zvýšeného zájmu o vzpírání mladých, který se projevuje i o věkovou kategorii výše. Pro oddíly se stává výchova mladých prioritou, za kterou získávají úspěšní trenéři příjemnou odměnu.

Výraznými postavami se stali závodníci s výkonem přesahující 200 Sb. O tuto sumu se dvakrát zasloužili borci Teplic (Neumajer a V.Kříž) i Kopřivnice (Driják a Hruškovský). První tří si tak zasloužili zařazení do reprezentačního družstva juniorů do 16 let. Mimo soutěž startující Patrik Krywult z Bohumína ukázal perfektní techniku, a šesti platnými pokusy naznačil i rezervy. S odstupem, ale ještě na přední místa se prosadili dva závodníci ze Zlína (Voleník a Vykopal), které tento výkon zařadil do CSP. Nastává důležité období prázdnin, kdy někteří trenéři dávají svěřencům nesprávně dvouměsíční volno. Mnozí závodníci se po tomto tréninkovém výpadku již nevracejí a trenér začíná znova. Únosná je pro tuto věkovou kategorii prodleva 2 – 4 týdny, delší tréninkový výpadek nesvědčí sportovní formě.