Odkazy

Termín: 9.12.2000, místo: Kopřivnice

Počet startujících: 43 startujících ze šesti oddílů

Čtyřicet žáků obou věkových kategorií ze šesti severomoravských oddílů při utkání o Velkou cenu města Kopřivnice přivítalo mezi sebou tři premiérově startující hrozenkovská děvčata. Eva s Terezkou by se měly na vzpírání zatím jen tiše dívat. Jsem proti, ale musím přiznat, že vzpírat umí.

Mezi mladšími žáky po několikáté v letošním roce vyhrál Patrik Krywult z Bohumína. V deseti letech zůstal těsně za dvousetbodovou hranicí, a přesvědčil o svém talentu. Patrik je původně gymnastou, kde získal ve své věkové kategorii i titul mistra ČR. Oddíl bohužel nepřežil a tak se Patrik, po domluvě se svým dědem Josefem, ligovým vzpěračem šedesátých a sedmdesátých let minulého století, rozhodl pro vzpírání. Patrik každým startem potvrzuje správnost tohoto rozhodnutí.

Mladší žáci si to tentokrát rozdali v klasickém dvojboji. Průběh soutěže prokázal nejenom snahu, mnozí se blýskli i výborně zvládnutou technikou. Některým by sice více slušel medicinbal, ale tyto soutěže zvyšují variabilitu přípravy a tu je nutné mít co nejširší. Havelka ve starší kategorii vyhrál poměrně suverénně a jistě bude trenérovi Č. Sekaninovi oporou v ligovém družstvo mládeže. Ke komplexnímu zastoupení severomoravských oddílů chyběli pouze chlapci z Třince, Havířova a Ostravy. Obětavě rozhodovali Renáta a Pavel Sattkovi. Další rozhodčí se nepodepsali či jsou nečitelní, jako celý zápis z této soutěže. Velký dík patří Ludvíku Kašpárkovi, trenérovi Tatry Kopřivnice!