Odkazy

Termín: 20-22.10.2006, místo: Kazincbarcika, Hungary

Bronzová příčka přináší medaili (pohár) pro družstvo. S Maďarskou reprezentací bychom mohli držet krok pouze za předpokladu startu Jiřího Orsága. Reprezentační trenér Miroslav Vrbka správně rozhodl Jiřího nestavět. Po velmi náročných startech na MEJ-17, MEJ-20, MSJ-20, Promotion Cupu a trojnásobným startem na mistrovství ČR, bude ještě následovat 3. kolo 1. ligy. Na Polskou reprezentaci ve společenství V-4 nikdo nemá. Slovenská reprezentace startovala bez juniorek.

Družstvo juniorů prošlo soutěží téměř bez zaváhání. Všichni si vytvořili osobní rekordy, Tomáš Hofbauer (Zlín) si rekord vyrovnal. Patrik Krywult (Havířov) s Petrem Petrovem (Bohumín) to dokázali i po sobě jdoucích startech na MEJ-20 a národním přeboru. O to jsou „osobáky“ cennější. Radek Podhola (Teplice) s Jiřím Gasiorem (Bohumín) překonali své výkony z národního mistrovství. To dokazuje, že příprava juniorů se ubírá správným směrem. Škoda, že příležitost ke startu nedostali ještě další junioři, možnost nominace mělo 8 závodníků a 7 závodnic. Do družstva se počítá 5 juniorů a 3 juniorky. Tato mezinárodní zkušenost je ze všech nejlevnější a některým bude v příštích startech určitě chybět.

Náš letitý problém jsou děvčata. V této věkové kategorii dnes nemáme reprezentantku. Laura Lozová (Ostrava) se dostala na slušných 140 Sb., ale na mistrovství ČR dokázala ve dvojboji o 10 kg více. Přesto by bodovala i v družstvu Maďarska. Iva Saranová zaplatila za svoji nezkušenost a základ v nadhozu nezvládla. Společně s Orságovou (obě Hrozenkov)se vzpírání věnují velmi krátce a nelze jim nic vyčítat. Marie Jirmusová (Cheb) se opět zlepšila. Stálo za úvahu poslat na turnaj pouze L.Lozovou (je v širším výběru na MSJ 2007) a zbývající děvčata nahradit dalšími juniory. Touto cestou jde i Slovenská reprezentace. V žádném případě se nejedná o diskriminaci děvčat, ale bohužel k mezinádním startům ještě nejsou dostatečně zralé.