Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 19.5.2001, místo: Sokolov

Na startu 61 závodníků z 12 oddílů. O nárůst 19 závodníků oproti roku 2000 se nepostarala pouze Soutěžní komise. Předvedené výkony vybraných závodníků prokázaly oprávněnost nominace. Výkonnostní skok této věkové kategorie nás nutí k optimismu. Tituly obhájili Ondřej Driják z Kopřivnice 67,5/110 kg, Václav Kříž z Teplic 75/122,5 kg, Aleš Neumajer z Teplic 92,5/135 kg a Tomáš Vykopal ze Zlína 100/117,5. První číslo znamená výkon v roce 2000, druhé číslo letošní výkon. Protože k 1.1. 2001 došlo k přizpůsobení HK seniorské kategorii, nebylo možné překonávat české rekordy. K 1. 7. 2001 budou nejlepší dosažené výkony v jednotlivých disciplínách a hmotnostních kategoriích vyhlášeny základními národními rekordy. Vytváření nových rekordních výkonů započne v druhé části sezóny.

Naše žákovská elita se odvíjí od 200 Sb. Svěřenci kopřivnického trenéra Kašpárka mají v TOPu trojnásobné zastoupení, po dvou závodnících mají Teplice (Václav Proft) a Sokolov (Vlastimír Klímek). Velkou nadějí našeho vzpírání je teprve dvanáctiletý (1989), 74 kg vážící Jiří Orság z Nového Hrozenkova (František Orság). Skvělými výkony se prezentovali Aleš Neumajer a Václav Kříž z Teplic, Tibor Kruželák ze Sokolova, Ondřej Driják a Radek Hruškovský z Kopřivnice. Výborně zvedali i další. Mnozí z nich posílí reprezentační výběr juniorů do 16 let pro druhou polovinu roku. Překvapila na poměrně slušné úrovni zvládnutá technika. Patnáct závodníků patří věkem mezi mladší žáky (1989), dalších 22 závodníků (1988) se na startu objeví i v příštím roce, 24 závodníků (1987) se na českém šampionátu této věkové skupiny objevilo naposled. Trenér Teplic Václav Proft, přivezl k soutěži 12 žáků! Ziskem 46 bodů jeho oddíl zaslouženě zvítězil v neoficiální soutěži týmů. Rotava potvrdila, ziskem titulu Jiří Kantora v HK do 36 kg, definitivní návrat mezi aktivní oddíly. Průběh mistrovství prokázal, že nejhorší krizi mládežnického vzpírání máme za sebou. Návrat ke Střediskům mládeže přináší první ovoce.