Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 07.04.2001, místo: Holešov

Jednoznačně zvítězili závodníci z Boskovic a vedou i po dvou kolech. Mají ve svém středu povícero reprezentantů, kteří svého koníčka berou vážně a pod vedením zapálených trenérů Sekaniny a Šmerala mohli zaznamenat výkonnostní přírůstky. Vítek dokonce o 10 kg, Dostál o 7,5 kg, ostatní o 5 kg. Výborně! Petr Černoch z Nového Hrozenkova zlepšeným výkonem překonal 300bodovou hranici, která určitě nezůstane jeho konečným cílem. Pochvalu zasluhují i ostatní v TOPu uvedení.

Turnajovým pořadatelem byl Sokol Zlín, který soutěž uspořádal v Holešově. V tom není problém. Pořadatel písemně s určeným časovým předstihem jistě oznámil Soutěžní komisi ČSV místo konání. Není psáno, že se soutěž musí pořádat v místě působení oddílu. Problém ovšem vidím v neustálé kritice trenéra Zlína Jaroslava Janeby, který kritizuje všechno a všechny, za každých okolností. Správné je to, co vyhovuje pouze jemu, méně správné je rozhodnutí vyhovující jemu a případné menšině a totálně debilní rozhodnutí je takové, které vyhovuje většině. Velmi dobře si vzpomínám na potvrzení dotazu z SK ČSV, zdali bude mít Zlín možnost pořádat po vzniku skupiny „C“ tento turnaj doma. Ale tvrdím, v místě konání problém netkví.

Třinácti ze třiceti závodníků byla navážena zaokrouhlená váha! Pravděpodobnost, že se tak stane je 1 : 10! V 1. kole, které se konalo na stejném místě a vážilo se na stejné váze, bylo vše v pořádku. Nejistota s přesným vážením přichází nominací brněnských rozhodčích, kteří 24. 3. zřejmě nerozhodovali. Stejně nepřesně bylo váženo při 1. kole ligy Masters 17. 3. právě v Brně. Doškolování rozhodčích, jejich hodnocení vrchním rozhodčím musí být důslednější a adresné! Průměr na závodníka 225,62 Sb. je o necelé 2 Sb. lepší než v 1. kole.

Rozhodčí: Ing. J. Kaláčová, pp. Tkadlčík, Saitl, Sekanina, Látal, Hájek, Lutter, další nečitelní