Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 16.12.2000, místo: Brno-Obřany

Počet účastníků: 36 z 10 oddílů

Poslední turnaj v republice zůstávající v hodnocení na dvojrelativu (od dvojboje se odečítá dvojitá hmotnost závodníka) vzpomněl 10. výročí úmrtí Jinndřicha Havránka, nezapomenutelné postavy obřanského vzpírání. Bohužel zapisovatel porušil soutěžní řád nezapsáním ročníků narození účastníků soutěže. Brněnský rodák Jiří Mandát ml. porazil celkem jasně svého oddílového kolegu Tomáše Matykiewicze, který nevyužil možnosti startu v kategorii juniorů a odvážně se pustil do boje o vítězství v hlavní soutěži. Účast všech věkových kategorií z deseti oddílů na turnaji je jistě přínosná. Pořadatel neuzavírá soutěž výlučně pro atraktivní mužskou složku. Jen si myslím, že by bylo ku prospěchu věci, domluvit se prostřednictvím Soutěžní komise Českého svazu vzpírání na termínech těchto Velkých cen, ať jsou již skryté pod jakýmikoliv názvy. Listopad a prosinec je soutěžemi přesycen. První pololetí trpí jejich nedostatkem. Červen – září je respektován termíny dovolených. Radostná je účast závodníka ze Žďárné, žáka Plisky a juniora Lichnera ze Šumperka, juniora Podaného z domácího oddílu. Budoucnost každého oddílu je v mládeži, a pokud si tento fakt uvědomí i jinak velice agilní oddíly, budeme mít všichni vystaráno.