Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 2.12.2000, místo: Ostrava

Pouze 15 startujících v lize! Zlín již své družstvo nedal dohromady, v Pardubicích zvedají pouze dvě vzpěračky, celky Bohumína, Prahy a Hrozenkova nastoupily ve třech závodnicích. Zbytek děvčat startoval ve VC Ostravy. Radka Ševčíková je po operaci šlachy na ruce, Majka Korčianová se připravuje na mateřské povinnosti. Základní pokusy v trhu nezvládly Majka Orságová a Jana Volfová. Zejména Volfová mohla ovlivnit pořadí družstev na 1.-2.místě. Ale Veronika Buroňová by jistě nešla ve 2. pokusu ze 100 kg na 107,5 kg v nadhozu a trenér M.Kozel by jistil vítězství v lize přijatelnější vahou. Olymp byl tentokrát velice blízko cíle, ale ke zlatu patří vyzrálejší taktika. V mnohých oddílech je ženské vzpírání podceňováno, a není proto soustavněji budováno. Specializace není vyloučena, mnohde se musí zaměřit pouze na jednu – dvě kategorie, ale domnívám se, že při mírně projeveném zájmu se už během roku dá čtyřčlenné družstvo dívek vycvičit. Oddíly se silným zázemím by si tuto šanci neměly nechat utéci. Práce s družstvem žen je pro trenéra namáhavá, ale pro veselého muže o to radostnější. V tisku se opět objevila informace o zisku všech titulů v historii této kategorie Sokolem z Ostravy. Není to pravda. V roce 1992 zvítězila děvčata z Bohumína! Při vší úctě k výkonům závodnic z Ostravy je nutné uvést to na pravou míru. Po skončení soutěže byly vyhlášeny nejlepší juniorky, ženy a Masters žen a mužů. Ceny předával sekretář ČSV Zdeněk Eret.

Rozhodčí: pp. Svobodová, Hlaváčová, Lepíková, Prohlová, Sattková, Váňa, ing. Glíž, Sattek

České rekordy:
Alena Drábková HK +70 kg J-16 nadhoz 53,5 kg Syntézia Pardubice
Veronika Buroňová HK 63 kg ženy trh 80,5 kg PSKO Praha

TOP 8 = pořadí VC Ostravy
1. Veronika Buroňová PSKO Praha 207.0900Sb.
2. Zuzana Kováčová Dukla Trenčín 190.1202
3. Lenka Orságová Sokol N.Hrozenkov 185.4080
4. Marcela Kalinová Sokol N.Hrozenkov 165.5320
5. Iva Kutnerová PSKO Praha 159.4770
6. Monika Pechočová PSKO Praha 156.2688
7. Ester Cichá Sokol Ostrava 148.6575
8. Sandra Ščerbová Sokol Ostrava 130.0310