Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 17.11.2000, místo: Sokolov

Průměr na závodníka a jedno kolo je necelých 320 Sb. Mistrem republiky družstev mužů se stali závodníci SKV Baník Havířov, pod vedením trenérů Pavla Kheka a Emila Brzósky. Napínavý boj z Bohumína ze 2.kola se neopakoval. Napětí prožívali závodníci ze Sokolova při opakovaných základech Hrubého a Banga, kteří se strefili až na potřetí. Překvapil prudce se zlepšující Petr Stanislav. Svým výkonem potvrdil opětné zařazení do reprezentačního družstva mužů. Seznam reprezenantů v podstatě kopíruje soupisku startujících ve 3. kole z obou jmenovaných družstev.

Konečně svoji formu dokázal prodat Jiří Mandát. Prošel soutěží bez neplatného pokusu, a to signalizuje jeho příští zlepšení. Miloš Kopecký zejména svým 190 kg nadhozem ukázal mladším závodníkům přednost tvrdého tréninku. Tomáš Matykiewicz se stále nemůže vzpamatovat z utrpěného zranění na MSJ. Miroslav Cichý při poměrně nízké osobní váze může přes zimu přemýšlet o přestupu do HK 77 kg. Škoda nepovedeného trhu, v nadhozu jsem rezervu neviděl. Petr Sobotka ani v závěru sezóny neztratil nic na své výkonnosti a přestože nemusel sáhnout na dno svých sil, prokázal že umí. Petr Krol se po zranění dostává do obvyklé pohody. Rozdíl 21 Sinclairových bodů ve prospěch závodníků B. Havířov odsoudil „Sokolováky“ po sedmi letech ke 2. místu. Dodávám, že po urputném boji. Výměna osy činky před 3. pokusem Daniela Banga v trhu pravděpodobně zachránila před vypadnutím ze soutěže. Jaroslav Volek se o 5 kg zlepšil a dělal dobře. Největšího zlepšení dosáhl Petr Stanislav, kterému se to podařilo o 20 kg! Těžké zranění je vyléčeno, chuť do tréninku zůstala, což je pro vzpírání dobře.

Petr Hrubý byl jediným závodníkem, který překonal český rekord. V nadhozu měl namále a po dvou beznadějných vystoupeních by ani optimista nevsadil zlámanou grešli na úspěch ve 3. pokusu. Petr to dokázal a znovu nás přesvědčil, že roste do mezinárodních kvalit. Libor Wälzer poněkud za svými druhy zaostal a připomíná, že přichází čas lázeňských pobytů nutných k léčení utržených ran. Romanovi Polomovi se nepodařilo protáhnout vrcholnou formu do 3. kola, přesto stále udivuje obdivuhodnou technikou v trhu. Výkon 170 kg je více než dobrý.

Kvalitními doutníky (nejlépe VASCO DA GAMA) oslavila výprava Sokola Nového Hrozenkova zisk bronzových medailí, prvních v historii oddílu v seniorské kategorii mužů! Medaile získané v kategoriích žen a Masters z nich činí favority v soutěžích družstev v jejich celkovém hodnocení. A to je překvapení. Podařilo se jim probojovat do Finále ligy žáků (8.místo) i do Finále ligy mládeže. V trojici bratří Mikulů vystřídal zraněného Zdeňka starší Josef. Připomínám možnost startu pěti Mikulů… René Kalina a Radim Martiňák dokázali nepříliš známou pravdu. Zvýšení váhy činky o 7,5 kg bývá z 85 % neplatný pokus! K paradoxní situaci dochází startem J.Théra v dresu SNH. Od 1.1.2000 byl angažován do funkce vedoucího trenéra oddílu Bohumína při soutěži 1.ligy vede družstvo k bronzové příčce (neúspěšně), avšak jako závodník plní trenérský sen Františka Orsága ziskem medaile (úspěšně). Sám proti sobě, doslova.

Na zbývajících místech se již mnoho neudálo. Mírně překvapili Bohumínští s výkonem přibližujícím se k 1.600 Sb. Do baráže sestupuje VTJ Holešov a bude mít se Sokolem Zlín velký problém. Výkon Zlína je favorizující. Pokud Holešov silně neposílí, bude jeho ligový osud zpečetěn. Stav Lonky Příbor není dobrý a při dvou hostováních (P.Prohl a D.Zlý) chybí šestý, když pátý (Kolář) a čtvrtý (Jaroš) šli pro zranění či nemoc pouze lehké základní pokusy.

A kdo se ještě líbil? Radim Kozel z Ostravy šesti platnými pokusy s dobrým součtem Sb. Juniorští reprezentanti Slabý a Dub jdoucí ze soutěže do soutěže. Jan Mušinský bude muset, po zařazení do reprezentačního družstva mužů, sešlápnout plyn. Tento výkon by nestačil. Odbornící jeho možnosti odhadují výše. Doporučuji všem využít navzpíraných kilogramů na turnajích VC. Přes vánoce odpočinek a drobné domácí práce, od ledna tvrdou přípravu na boj o nominaci na ME v Trenčíně. A protože se v Ružomberoku koná Univerziáda a mezi našimi vzpěrači je minimálně jeden, který splňuje podmínku indexu v kapse, počítáme s jeho účastí i na tomto zajímavém podniku.

TOP 12: ¨
1. Petr Sobotka 385,0000 Sb.
2. Petr Hrubý 377,0650
3. Roman Polom 366,3245
4. Miloš Kopecký 364,0230
5. Miroslav Cichý 357,6450
6. Daniel Bango 354,1390
7. Petr Krol 353,9060
8. Jiří Mandát 353,7000
9. Libor Wälzer 351,4580
10. Petr Stanislav 344,0420
11. Radim Kozel 342,8220
12. Jan Mušinský 337,5000


Český rekord:
HK 85 kg - muži Petr Hrubý trh 150 kg Baník Sokolov

Rozhodčí: pp. Zázvorka, ing.Vítek, Peterka, Tuček, Radouš, Faja, Škarda, Hrubý, ing.Glíž, Ciencala, Hofman, Jaroš, Šanda, Hudeček a Prohl.