Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 28.10.2000, místo: Příbor

Příhodně oslavený státní svátek vzniku Československé republiky! Úroveň opět mírně klesla, tentokrát na necelých 210 Sb. na závodníka. Průměr tří kol se pohybuje v oblasti 216 Sb. Omluvou zůstává start třistabodových ve vyšší soutěži, či odpočinek před velkým finálem. Mnozí se seznamují s technikou přímo na závodišti, kde se v praxi potkávají dokonce i s pravidly vzpírání… Technicky vyspěle vzpírají závodníci Havířova, Ostravy, částečně Hrozenkova. Na ostatních je vidět nepravidelnost docházky do tréninkových hodin závodníků a, nedej Bože, i trenérů. Někteří zřejmě vzpírají povinně. Jejich odpor a respekt k čince byl příliš výrazný.

Mnozí z přítomných závodníků využili po soutěži volného přístupu do sprch a po dohodě s trenéry vzali koupel. Zejména pro závodníky Zlína to bylo dobré rozhodnutí. Díky stísněným podmínkám pro rozcvičení byla soutěž rozdělena do pěti skupin! Vítám návrh přítomných trenérů o rozdělení ligy mládeže v roce 2001 na českou, jihomoravskou a severomoravskou skupinu, počet startujících družstev se, díky finanční podpoře, jistě ještě zvýší. Vždyť dnes se soutěže stávají časově neúnosné. Miroslav Frait hostující v Sokolu Ostrava bez problémů zvítězil v hodnocení TOPu, ale pokud by mělo jít o konkrétní reprezentaci, bude muset přidat. Ostatní si mohou zatím o takové metě pouze snít Těžko mohu uvěřit, že se zde nachází záloha prvoligových družstev mužů… Chybí nám trenéři. Dvě hrozenkovská družstva vede jeden trenér, všeobecně odpadli asistenti, nemá kdo počítat průběžné pořadí. Těsné prohry jsou pravidlem! Osud družstva, a mnohdy oddílu, stojí na jednom obětavci. Mnozí kandidáti trenérské funkce v sobotním čase soutěže kopou brambory, natírají, pracují na přesčasových hodinách a brr, snad i uklízejí.

Do Finále ligy mládeže zaslouženě postupují borci Ostravy, Sokola Nového Hrozenkova a SKV B.Havířov. Zejména v konfrotaci s výkonností postupujících českých družstev bude Finále velice zajímavé. Horkým favoritem zůstává mnohonásobný vítěz Baník Sokolov.

Rozhodčí: R.Sattková, L.Prohlová, Z.Chovanec, L.Váňa, L.Bolom, S.Burgár, K.Prohl