Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 13.5.2006, místo: Havířov

Druhé kolo této soutěže se mělo původně konat v Sokolově. Z ekonomických důvodů však bylo přesunuto do Havířova. Svaz tím ušetřil 50 % nákladů na cestovné a ubytování závodníků a trenérů. Oproti 1. kolu se mírně zvedly průměry v TOPu z 299 na 306 Sb, z 262 na 270 Sb na závodníka.

Podle očekávání zvítězilo favorizované družstvo Baníku Havířov (trenéři Pavel Khek a Milan Klein), které se může pochlubit reprezentanty Jiřím Orságem, Patrikem Krywultem a Michalem Mičkou. Všichni tří vzpírali na jedničku. Michal Mička překonal dalších pět národních rekordů (v letošním roce 15x.), Patrik Krywult se definitivně zbavil následků nemoci a úspěšně se dere vzhůru, Jiří Orság byl v soutěži z důvodu blížícího se startu na MS juniorů do 20 let výkonnostně „zadržen“. Jeho výkonnostní vrchol musí přijít právě na tomto mistrovství a není pravděpodobné, že by dokázal svůj výkon stále stupňovat. Vážil 109 kg a to je dost. Otázkou zůstává, jak si s úpravou hmotnosti při startu na MS poradí. Ve vítězném družstvu se líbil i Gančarčík, který se zlepšil o 15 Sb.

Na 2. místě se umístil Baník Sokolov, kde se líbil Eduard Fojtík a za který startoval další z nominovaných závodníků na MS juniorů do 20 let Lukáš Cibulka. I on měl možnost jít pouze do uvažovaných základních pokusů. Lukáš startoval z plného tréninku a to snad byl důvod nezvládnutí 3. pokusu v trhu na 130 kg, který by měl být základním pokusem na MS. Do startu chybí tři týdny a bude mít čas svoji sportovní formu doladit. Trenéři Klimek a Cibulka.

Bronzovou příčku tentokrát obsadilo ambiciózní družstvo Sokola Zlín (trenéři Jaroslav Janeba, Čestmír Sekanina, Milan Kováč), které porazilo Lokomotivu Cheb o pouhých 0,0382 Sb. Zlín výrazně posílil angažováním juniorského reprezentanta Slovenska Michala Pokusy, který se stal nejlepším závodníkem družstva. Zlepšil se Leopold Šenkeřík a Adam Roza, nedařilo se Tomášovi Hofbauerovi a Michalu Liškovi.

V družstvu Lokomotivy Cheb (trenér Miroslav Vrbka) se líbili Jan Tkáč a Josef Králík, kteří se opět dostali přes 300 SB. V poslední 3. skupině si měl trenér pohlídat 3. pokusy právě těchto závodníků, kterým zvýšil o 5 kg, závodníci činku nezvládli a nejtěsnější prohra byla na světě.

Bohumín (trenéři Petr Teplíček, Radim Kozel) prožívá smolný rok. Dlouhodobé zranění opory družstva Petra Teplíčka ml., onemocnění Davida Petrova, zranění Jiřího Gasiora a ukončení aktivní činnosti několika dalších talentovaných závodníků odsouvá družstvo z medailových pozic. Krizi pomáhají překonat posily ze Sokola Ostravy.

Na 6. místě opět skončili závodníci Tatry Kopřivnice (trenér Ludvík Kašpárek). Slušných výkonů dosáhli Ondřej Driják, Michal Macháč, Radek Enčev a jen výrazné posílení družstva může změnit fakt hrozícího sestupu do 2. ligy juniorů.