Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 29.4.2006, místo: Sokolov

Z minulého roku obhájilo titul 5 závodníků, Petr Petrov z Bohumína se zlepšil o 33,5 kg a poprvé se dostal za hranici 300 Sb., Michal Mička dokonce o 46 kg, Patrik Krywult (oba z Havířova) o 25,5 kg, Jakub Wagner (Rotava) o 20 kg a Jiří Orság (Karolinka) z důvodu účasti na blížícím se MS juniorů startoval v tréninkovém tempu a má 10 kg mínus. Pouze Krywult a Orság dokázali obhájit titul ve stejné HK. Všichni šli o kategorii výše, Mička z taktických důvodů dokonce jednu přeskočil. Průměr TOPu 2005 byl překonán o 13 bodů. Fakt, že Orság prošel soutěž vyloženě v přípravném tempu a ztratil kolem 50 Sb., soutěž potvrdila vzestupnou tendenci výkonnosti v této věkové kategorii. Přes 300 SB. se dostali 4 závodníci (v roce 2005 pouze jeden).V počtu účastníků nenastal velký posun, 4 závodníci v prospěch právě proběhlého mistrovství spíše svědčí o střízlivém výběru soutěžní komise ČSV.

Z nováčků příjemně překvapil Jiří Gasior z Bohumína (synovec bývalého reprezentanta Josefa Gasiora, který je synovcem Josefa Cichého a bratrancem Miroslava Cichého). Neuspěl pouze na 120 kg v nadhozu. Za rok se zlepšil o 39 kg a 30 Sb. při nárůstu tělesné váhy o pouhých 4,5 kg (bráno z mis. ČR stž). Leopold Šenkeřík se zlepšil dokonce o 33 Sb., Zbyněk Paška o 31 Sb., Michal Liška o 24 Sb. Sportovní centra mládeže potvrzují svoji důležitost v přípravě juniorské reprezentace. Reprezentační komise bude navrhovat ke startu na ME J-17 (Švédsko) Jiřího Orsága, Michala Mičku, Petra Petrova a Patrika Krywulta. Konečná nominace bude provedena po 2. kole 1. ligy juniorů, které bylo přeloženo ze Sokolova do Havířova.

V neoficiální soutěži oddílů zvítězili svěřenci Pavla Kheka z Havířova s 31 body, na 2. místě se umístili závodníci SOUZ Boskovice s 19 body (trenér Čestmír Sekanina) a bronzové příčce oddíl TJ Bohumín Bonatrans se 16 body (trenér Petr Teplíček). Bodovalo 16 oddílů. V zisku titulů opět zvítězil Havířov (3x) před Bohumínem (2x), po jednom titulu získali závodníci Boskovic, Rotavy a Karolinky.