Odkazy

Termín: 29.4.2006, místo: Sokolov

Z minulého roku obhájilo titul 5 závodníků, Petr Petrov z Bohumína se zlepšil o 33,5 kg a poprvé se dostal za hranici 300 Sb., Michal Mička dokonce o 46 kg, Patrik Krywult (oba z Havířova) o 25,5 kg, Jakub Wagner (Rotava) o 20 kg a Jiří Orság (Karolinka) z důvodu účasti na blížícím se MS juniorů startoval v tréninkovém tempu a má 10 kg mínus. Pouze Krywult a Orság dokázali obhájit titul ve stejné HK. Všichni šli o kategorii výše, Mička z taktických důvodů dokonce jednu přeskočil. Průměr TOPu 2005 byl překonán o 13 bodů. Fakt, že Orság prošel soutěž vyloženě v přípravném tempu a ztratil kolem 50 Sb., soutěž potvrdila vzestupnou tendenci výkonnosti v této věkové kategorii. Přes 300 SB. se dostali 4 závodníci (v roce 2005 pouze jeden).V počtu účastníků nenastal velký posun, 4 závodníci v prospěch právě proběhlého mistrovství spíše svědčí o střízlivém výběru soutěžní komise ČSV.

Z nováčků příjemně překvapil Jiří Gasior z Bohumína (synovec bývalého reprezentanta Josefa Gasiora, který je synovcem Josefa Cichého a bratrancem Miroslava Cichého). Neuspěl pouze na 120 kg v nadhozu. Za rok se zlepšil o 39 kg a 30 Sb. při nárůstu tělesné váhy o pouhých 4,5 kg (bráno z mis. ČR stž). Leopold Šenkeřík se zlepšil dokonce o 33 Sb., Zbyněk Paška o 31 Sb., Michal Liška o 24 Sb. Sportovní centra mládeže potvrzují svoji důležitost v přípravě juniorské reprezentace. Reprezentační komise bude navrhovat ke startu na ME J-17 (Švédsko) Jiřího Orsága, Michala Mičku, Petra Petrova a Patrika Krywulta. Konečná nominace bude provedena po 2. kole 1. ligy juniorů, které bylo přeloženo ze Sokolova do Havířova.

V neoficiální soutěži oddílů zvítězili svěřenci Pavla Kheka z Havířova s 31 body, na 2. místě se umístili závodníci SOUZ Boskovice s 19 body (trenér Čestmír Sekanina) a bronzové příčce oddíl TJ Bohumín Bonatrans se 16 body (trenér Petr Teplíček). Bodovalo 16 oddílů. V zisku titulů opět zvítězil Havířov (3x) před Bohumínem (2x), po jednom titulu získali závodníci Boskovic, Rotavy a Karolinky.