Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Přes problém s nominací našich závodníků (mnozí se pro nemoc a zranění omluvili), byla úroveň výsledků našich závodníků na slušné úrovni. Nejlepším se stal Jiří Orság, který překonal v nejtěžší kategorii hned dva rekordy vysoké úrovně. Orság s Cibulkou obsadili 1. a 2. místo v hodnocení podle Sinclaira. Zdatně mu sekundovali Michal Mička s Patrikem Krywultem, který v osobním souboji Michala tentokrát porazil a překonal mu zde vytvořené tři rekordy ještě kvalitnějšími výkony. Souboj o rekordy se líbil a další osobní setkání těchto ambiciózních závodníků bude vzpírání ku prospěchu.

V kategorii děvčat suverénně zvítězily děvčata z Polska, na kterých byla vidět skvělá práce polských trenérů. Naše děvčata se snažila, ale mají před sebou ještě dalekou cestu. Na posledním místě skončilo družstvo Slovenska, které na tom bylo dokonce ještě hůř.

Juniorskou soutěž jsme vyhráli a nepamatuji si, že bychom tento úspěch někdy v minulosti slavili. I naše druhá garnitura se nenechala zahanbit a předvedla výkony za hranicí osobních rekordů. Startovali závodníci ze sedmi našich oddílů. Některé nominace se díky pozdním omluvám dělali ještě den před startem. Proto se mohlo stát, že na některá místa reprezentace se nedostali jiní a možná kvalitnější závodníci. Trenéři museli mírně improvizovat. Soutěže se nezúčastnili družstva Maďarska. Určitě by soutěž jejich přítomností získala na kvalitě. Trenéři Miroslav Vrbka a Pavel Ivanič. Masér Jan Balada.