Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 15.10.2005, místo: Ostrava

Ve 12 vzpěračských oddílech trénuje 26 děvčat, které se zúčastnily letošního mistrovství v Ostravě. Rovných 50 bodů získaly závodnice Ostravy, na 2. místě se umístily děvčata z Bohumína se 41 body, o 3. místo se dělí Cheb a Holešov s 26 body. Bodovaly všechny zúčastněné oddíly a téměř každá z děvčat získala medaili. Dokonce šest titulů získal Sokol Ostrava, čtyři tituly Bohumín a Cheb s Holešovem po dvou titulech. Kladem mistrovství je návrat našich bývalých reprezentantek do aktivního sportu. Petra Klimparová, Radka Ševčíková ve svých kategoriích zvítězily a Jana Volfová – Pavelková brala medaili. Bohužel i toto mistrovství potvrdilo, že s výjimkou Lenky Orságové dnes nemáme závodnici, která by nás mohla reprezentovat na úrovni ME-MS. Překvapil poměrně malý počet neplatných pokusů. Pravděpodobně se zde projevuje možnost zvyšování hmotnosti činky o 1 kg a podzimní termín konání mistrovství bude zřejmě většině zúčastněných více vyhovovat.

Ve startovním poli se objevují v ženském vzpírání netradiční oddíly Sokol Žďárná, Lokomotiva Cheb, Baník Sokolov a Slavoj Vyšehrad.

Veselá překvapivě porazila na Sb. Lozovou (Ostrava) a je po Stanislavovi Soldánovi další rekordmankou pocházející ze Žďárné. Eva Starcková patří mezi největší překvapení mistrovství. Dokázala překonat juniorský rekord ve dvojboji a na dosah se přiblížila k hranici 150 Sb. Pod vedením svého strýce Antonína Pechra s pravidelným tréninkem začala začátkem roku a s největší pravděpodobností bude nominována na juniorský mezinárodní turnaj Visegrádské čtyřky, který se koná dne 29.10.2005 v Havířově. Dalším velkým příjemným překvapením je celkové 2. místo Jany Dubnový z Vyšehradu. Jana se zlepšila od loňského mistrovství o 20 kg ve dvojboji a 36 Sb. Suverénně nejlepší závodnicí je Lenka Orságová, která v honbě za rekordy odsunula svoji matku Marii na 2. místo v HK do 69 kg. Rekordy mají však svoji úroveň a před startem na MS žen, které se koná ve dnech 9.-17.11. v Kataru, jsou příslibem slušného umístění. Na 3. místo v celkovém hodnocení se dostala Petra Klimparová, která se začíná rvát o reprezentační trikot pro příští rok. Dále se líbily Šromová a Müllerová z Bohumína, Majka Orságová z Hrozenkova a několik nových tváří z Chebu, Holešova a Hrozenkova.