Odkazy

Oddíly podle Sinclaira

Oblíbené klubové tabulky podle Sinclaira přinášíme s obohaceními. Narozdíl od roků minulých uvádíme i oddílové pořadí všech vzpěraček do 20 roků. Žákovské tabulky rozdělujeme pro borce 13-14leté a mladší. Lépe tak budete moci posoudit práci jednotlivých klubů.

Využívám této příležitosti i k omluvě chyby, na kterou mne - slovem vlídným - upozornil ing. J. Šedlbauer. V 1. části tohoto přehledu (tabulky jednotlivců podle dvojboje a podle Sinclaira) se vloudila do tabulek naprosto nečekaná chyba. Závodníci s tělesnou hmotností rovnou limitu váhové kategorie jsou zařazeni do vyšší váhy. Tzn. borec vážící 69,0 kg je řazen do HK do 77 kg.

Jak se to mohlo stát, když předtím celých osm roků vše fungovalo správně, zatím jen tuším… Takto poškozeným borcům se upřímně omlouvám. Postihlo to mj. – přesně podle zákona schválnosti – i webmastera naší stránky - :- ). Problém vyřeším redefinováním zařazení do HK, nedostatek mne však nesmírně mrzí.

Přejme našemu programátorovi, aby byl brzy co nejdříve fit (byl a je dlouhodobě, nikoli však trvale nemocen). Práce na dokončení nového programu se z takto objektivních příčin odsunovaly (onemocnění může postihnout kohokoliv). Pak už se termín zcela nachýlil, strávili jsme několik dnů nad transformací alespoň některých komponent, pořád něco zlobilo (kdo se zabývá vývojem softwaru porozumí…). Nakonec jsme do půldruhé v noci dořešili, co bylo naprosto nezbytně třeba. Poté jsem tabulky vygenerovával a následující den je poslal k publikaci na webu – a odjel jsem na dovolenou…

Dětské nemoci nového softwaru nás potrápí ještě mnohokrát, s tím jsme smířeni. Důležité je, aby se neprojevily ve výstupech z tohoto špičkového programu. Už nyní jeho přednosti hojně využíváme. Až se celý náročný projekt promění ve skutečnost, oddechneme si a předložíme v několika ohledech světu to, co zatím nikdo neumí. Prosíme o porozumění a trpělivost. Je snadné vytvořit průměrné dílo. Je ovšem vzrušující porvat se s mimořádně těžkými zadáními.

K první polovině sezóny se ještě tradičně vrátím i komentářem. Současná situace v lecčems stvrzuje už odhadované trendy, v lecčems je překvapující (ať už v negativním či pozitivním). Rozhodně důkladnější, zasvěcenější analýza odhaluje pozoruhodné jevy. O nich už brzy příště.

Dr. Rudolf Drmola