Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Tabulky podle dvojboje a Sinclaira

Poprvé přinášíme tabulky v novém, perspektivním formátu – pdf, s komplexní informací. Pro dosud neorientované (údaj o odchylce označuje plus či mínus na světovou výkonnost v dané hmotnostní kategorii). Pokud jste tak ještě neučinili, stáhněte si zdarma, kupříkladu na www.slunecnice.cz nejnovější, počeštěnou verzi programu Adobe Reader 7.0. Měla by být také k dispozici na CD v počítačových časopisech. Díky tomuto softwaru budete moci rychle listovat danými daty, příp. si je vytisknout.

Jedna z tabulek – podle Sinclaira, navíc s věkovým bonusem (jak pro muže, tak pro ženy) je ještě v MS Excelu, protože jsme stále ještě ve fázi tvorby nového, specializovaného programu Vzpěrač 2.0. Leccos z něj už je hotovo (viz možnost ukládání a čtení v „pdf“), leccos ještě zbývá vyřešit (zatím promiňte, že při rovnosti výsledku program automaticky nepředřazuje borce s nižší tělesnou vahou), na dalších obohaceních tohoto špičkového softwaru usilovně pracujeme.

V srpnu vygeneruji a vyedituji zbývající obvyklé tabulky – oddíly a státy podle Sinclaira, ty také ještě budou v Excelu; ale v tomto ohledu rovněž chystáme pozoruhodné rozšíření informace, věřme už na konci sezóny.

Komentáře k výkonnosti za český vzpěračský půlrok se posléze stanou závěrečným výstupem k tomuto tématu; mj. v nich blíže objasním smysl výpočtu výše zmíněných odchylek.

Přeju hezký zbytek léta a brzy na čtenou.

Dr. Rudolf Drmola