Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 25.6.2005, místo: Sokolov

V pomyslné soutěži družstev zvítězili závodníci ŽD Bohumín (trenér Petr Teplíček) se ziskem 21 bodů. Na 2.-3. skončili se shodným počtem 17 bodů členové oddílů Rotasu Rotavy (Václav Zronek) a překvapivě Sokola Žďárné. Nejvíce – 2 tituly získala Rotava. Bez titulu tentokrát zůstali Havířov a Sokolov, Ostrava a Kopřivnice bez zástupce. Osm závodníků překonalo hranici 200 Sb. Zařazení do TOPu znamená v počtu bodů s největší pravděpodobností i zařazení do SCM na 2. pololetí 2005. Chybí osobnost velikosti Patrika Krywulta a Jiřího Orsága. Ale přes 200 Sb. šlo osm závodníků proti čtyřem z roku 2004. Žákovská špička se rozšiřuje o závodníky z „menších“ oddílů. Startovalo 37 závodníků ze 13 oddílů. Nejkvalitnější hmotnostní kategorií se stala „bantamka“ (56 kg), kde přes 200 bodů šli dokonce 3 závodníci. Jiří Gasior pochází ze vzpěračské rodiny. Jeho otec René v minulosti hájil barvy Bohumína, strýc Josef je několikanásobným mistrem České republiky v různých věkových kategoriích, prastrýc Josef Cichý byl mnohonásobným mistrem ČSSR a ČSR. Bratrancem je Miroslav Cichý, který momentálně patří mezi naši seniorskou špičku. Poslední tři jmenovaní nás reprezentovali i na ME. Stanislav Soldán (Sokol Žďárná) a Pavel Gáloš (Rotas Rotava) získali krátce za sebou již druhý letošní titul. Oba zvítězili i na mistrovství ČR mladších žáků a patří mezi velké talenty.