Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 22.-28.5.2005, místo: Dolný Kubín, SK

Mistrovství Evropy Masters mělo na Slovensku premiéru. Startovalo 362 mužů a 28 žen z 29 států. Našich se dostavilo na start 44, z toho 4 ženy. Získali jsme 8x zlato, 7x stříbro a 5x bronz. Bilance 20 medailových umístění nás řadí mezi evropskou elitu. V soutěžích družstev jsme tradičně nestartovali, v mužích zvítězilo překvapivě Bělorusko v ženách Německo. Kongres přidělil ME Masters v roce 2007 do Sofie. Zástupci Teplic tentokrát svůj boj prohráli. Mimochodem, na ME startovali z Bulharska pouze dva závodníci. Nám se start prodraží. Momentálně stojí letenka do Sofie kolem 10.000.- Kč. Karel Saitl zvítězil ve své věkové kategorii a stal se celkovým vítězem. Titul „Grand Master“ je v dobrých rukou. Ve své věkové kategorii zvítězila Marie Orságová. Pavel Hliba, Roman Polom a Miroslav Kubinec získali své první tituly. Gratulujeme. Překonali jsme 33 národních rekordů. Karel Saitl vytvořil světový a evropský rekord v trhu výkonem 55,5 kg v HK do 69 kg (AG 10). Protože již tento výkon na domácí půdě předvedl, budou změněny pouze výkony registrované IWF a EWF Masters. Po celou dobu konání soutěže ve funkci speakera obětavě pomáhal Mgr. Jaroslav Thér, který svoji činnost na mistrovství korunoval ziskem stříbrné medaile. Trend přísného rozhodování byl potvrzen i na tomto mistrovství. Zejména starší ročníky pocítili tvrdost pravidel. Do rozhodování se v průběhu soutěže zapojili ing. M.Glíž, J.Štolfová, P.Radouš, V.Jaroš a V.Zázvorka. V některých AG a HK se sešla neuvěřitelná konkurence. Bývalý reprezentant Vladimír Vasil (premiéra) skončil výborným výkonem (350 Sb.) až na 5. místě. Příští rok se koná ME v Německu v Bad Rappenau – Heinsheim. Městečko se nachází poblíž Stuttgartu a MS ve Francii v Bordeaux. Zatím se nám vyhnulo nově přijaté pravidlo zvyšování hmotnosti činky o 1 kg, ale na Světových hrách v Kanadě se s touto novinkou (pokud dostaneme víza) jistě setkáme.

V připojeném souboru naleznete oficiální výsledky ve formátu XLS a PDF.