Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 14.5.2005, místo: Sokolov

Podle očekávání své prvenství z 1.kola obhájil Havířov, ani na ostatních místech nedošlo k žádnému překvapení. Vítězný Havířov měl v soutěži pouze 6 neplatných pokusů. Reprezentace odpočívá před druhou částí sezóny. Překvapil kvalitním dvojbojem Miroslav Cichý z Havířova, který dokázal v přímém souboji porazit Martina Kubicu a pravděpodobně si řekl o reprezentační dres. Petr Sobotka v pohodovém tempu zvládl 400 kg, propadají se Zbyněk Dub a Tomáš Matykiewicz, kteří se stále potýkají se zdravotními problémy. Do 1. ligy se vrátil v dresu B.Sokolov Petr Stanislav. Petr Hejda při svých 110 kg je na supertěžkou váhu příliš lehký. Pokud se bude chtít v reprezentaci výrazněji prosadit, bude muset na své hmotnosti řádně zapracovat. Roman Polom si uhájil své místo v TOPu a je pro blížící se ME Masters favoritem své HK a AG kategorie. Solidními výkony potvrdili své 3. místo s vynikajícím Ondrejem Kutlikem závodníci ŽD Bohumín. Sokol Moravská Ostrava je jediné družstvo bez hostujícího závodníka. Reprezentant Petr Slabý zvládl základ v trhu až na 3. pokus. I na jeho výkonnosti se podepisuje zranění. Jan Mušínský se 160,3 kg stal nejtěžším závodníkem soutěže. Radim Kozel zkazil trh. Do konce roku určitě 300 kg ve dvojboji zvládne. TŽ Třinec má na hostování vynikajícího slovenského juniora Richarda Tkáče. Velmi dobře vzpíral Radovan Klabal.

Druhé kolo ničím nepřekvapilo, potvrdilo nedostatek nadstandardních vzpěračů, tři družstva startovala pouze v pěti a to se Sokolovu a Ostravě nemuselo vyplatit. Zvládnutí základu na třetí pokus určitě trenérům na klidu nepřidá (Slabý/Ostrava, Šedlbauer/Sokolov). V soutěži chybí šesté družstvo. Zatím je tato skutečnost vnímána z časových důvodů trvání soutěže kladně. Reprezentaci čeká v polovině června mistrovství Evropy družstev, konající se pravidelně v Udine. Nominační důvěru si zasloužili Lenka Orságová, Petr Sobotka, Kamil Kučera a Jiří Orság. Všichni nominovaní jsou ve svých kategoriích u nás nejlepší.