Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 9.4.2005, místo: Havířov

Další nová soutěž schválená pro tento olympijský cyklus. Vítězové obou skupin 2. ligy se o postup utkají v kvalifikaci o postup do 1. ligy juniorů se sestupujícím, který soutěž také uspořádá. V české skupině startovala pouze čtyři družstva. Prosadil se vcelku překvapivě Chomutov (Pavel Filipovič) v čele s Radkem Müllerem (člen OS MV). Stříbrnou pozici vybojovalo „béčko“ Sokolova. Na zbývajících místech skončila družstva Startu VD Plzně a Rotasu Rotavy (trenér Václav Zronek), kde se slušným výkonem prezentoval Jakub Wagner. Zatím bez vysvětlení startoval mimo soutěž Petr Věžník, který zvítězil v TOPu. Průměr 198,7 Sb na závodníka.

Ve skupině „B“ celkem jasně zvítězil Sokol Zlín (trenér Jaroslav Janeba) a dobrých výkonů dosáhli Vykopal, Voleník (Zlín) a Přívětivý (Příbor). Za Zlín hostují závodníci SOU Boskovice Kejík, Roza a Dvořáček. Na druhém místě skončili „ogaři“ z Nového Hrozenkova pod vedením Františka Orsága. Zde byli nejlepší Paška s Ohryzkem. Bronzovou pozici vybojovali pod vedením trenéra Miroslava Kozla Sokolové z Ostravy s dobrým Jiřím Šindelářem. Jediným „B“ družstvem startujícím v této skupině je zástupce Havířova (trenér Pavel Khek). Lonka Příbor startovala pod vedením Vlastimila Tomka. Po několika letech se do soutěže vrátili závodníci TŽ Třince (trenér Jan Cymorek). Průměr 208,3 Sb. na závodníka

Obě části soutěže proběhli na průměrné výkonnostní úrovni. Zatím jen těžko budeme hledat mezi těmito družstvy postupujícího do 1. ligy juniorů. Poslední družstvo z 1. ligy G.Teplice porážejí zde nejlepší Zlín sice pouze o 14 Sb., ale Teplice nevyužili všech svých možností.

Rozhodčí: pp. Lepíková, Váňa, Mezei, Thér, Prohl