Odkazy

Termín: 9.4.2005, místo: Sokolov

Další nová soutěž schválená pro tento olympijský cyklus. Vítězové obou skupin 2. ligy se o postup utkají v kvalifikaci o postup do 1. ligy juniorů se sestupujícím, který soutěž také uspořádá. V české skupině startovala pouze čtyři družstva. Prosadil se vcelku překvapivě Chomutov (Pavel Filipovič) v čele s Radkem Müllerem (člen OS MV). Stříbrnou pozici vybojovalo „béčko“ Sokolova. Na zbývajících místech skončila družstva Startu VD Plzně a Rotasu Rotavy (trenér Václav Zronek), kde se slušným výkonem prezentoval Jakub Wagner. Zatím bez vysvětlení startoval mimo soutěž Petr Věžník, který zvítězil v TOPu. Průměr 198,7 Sb na závodníka.

Ve skupině „B“ celkem jasně zvítězil Sokol Zlín (trenér Jaroslav Janeba) a dobrých výkonů dosáhli Vykopal, Voleník (Zlín) a Přívětivý (Příbor). Za Zlín hostují závodníci SOU Boskovice Kejík, Roza a Dvořáček. Na druhém místě skončili „ogaři“ z Nového Hrozenkova pod vedením Františka Orsága. Zde byli nejlepší Paška s Ohryzkem. Bronzovou pozici vybojovali pod vedením trenéra Miroslava Kozla Sokolové z Ostravy s dobrým Jiřím Šindelářem. Jediným „B“ družstvem startujícím v této skupině je zástupce Havířova (trenér Pavel Khek). Lonka Příbor startovala pod vedením Vlastimila Tomka. Po několika letech se do soutěže vrátili závodníci TŽ Třince (trenér Jan Cymorek). Průměr 208,3 Sb. na závodníka

Obě části soutěže proběhli na průměrné výkonnostní úrovni. Zatím jen těžko budeme hledat mezi těmito družstvy postupujícího do 1. ligy juniorů. Poslední družstvo z 1. ligy G.Teplice porážejí zde nejlepší Zlín sice pouze o 14 Sb., ale Teplice nevyužili všech svých možností.