Odkazy

POZOR!!! Všem oddílům a klubům POZOR!!!

 

Jak jsme vás již informovali dne 16. 3. 2020 (www.vzpirani.cz), došlo v organizaci sportu k zásadní změně. Pro registraci v ČUS je nutné poskytnout RODNÉ ČÍSLO každého člena vašeho oddílu - klubu. Svoji povinnost nesplnila většina oddílů - klubů. Konečný termín k zaslání na Český svaz vzpírání je 10. 4. 2020. V případě, že úkol nebude 100 % naplněn, bude Českému svazu vzpírání státní dotace pro rok 2020 v programu ORGANIZACE SPORTU KRÁCENA! Připomínám, že jeden z ukazatelů pro výši dotace je počet členů (všech, nejenom závodníků) ve sportovním svazu! Finanční prostředky z této dotace se využívají na chod sekretariátu ČSV, odměny rozhodčím, podpora oddílů - klubů.

 

Svoji členskou základnu s RODNÝM ČÍSLEM nezaslaly oddíly - kluby:
Slavoj Plzeň 1899, Baník Meziboří, TJ Holešov, Bohemians Praha, SKV Bonatrans Bohumín, SK CWG Bohumín, SPČ Olomouc, Tatra Kopřivnice, Rotas Rotava, SOU Boskovice, SKV Ludgeřovice, Brandýs nad Labem, VTŽ Chomutov, Sokol Moravská Ostrava, SKV Příbor, Destiny Brno, Sokol Bohdaneč, Sokol Žďárná, Sokol Vyšehrad, Sokol Karolinka, TJ Šumperk, Sokol Plzeň, Barbell Club Praha - celkem 23 oddílů!!

 

Organizačním pracovníkům oddílů - klubů doporučuji alespoň 1x týdně vstoupit na oficiální web Českého svazu vzpírání www.vzpirani.cz, kde najdete potřebné informace k činnosti.

 

vzpirani@cuscz.cz  

Český svaz vzpírání

Zátopkova 100/2

169 00 Praha – Břevnov

Termín: 2.4.2005, místo: Havířov

Nová soutěž. Pro účastníky výhodná v hrazení veškerých nákladů pro družstvo a trenéra ze strany Českého svazu vzpírání. V letošním roce odpadá finále a soutěžit se bude ve třech kolech. Poslední sestupuje do kvalifikace, kde se utká s vítězi 2. ligy juniorů skupin „A“ + „B“ a kterou uspořádá. Při slavnostním zahájení byla minutou ticha vzpomenuta památka zesnulého doc. ing. Jaromíra Vítka Csc.

Baník Sokolov potvrdil své postavení a jednoznačně zvítězil. Nejlepším závodníkem se stal Kamil Kučera, který si odskočil z intenzivní přípravy na MS juniorů a spokojil se dvěma pokusy v trhy a v nadhozu. Pracoval s rezervou a při tělesné váze 132,3 kg se stal nejlepším a zároveň nejtěžším mužem na prkně. Výborným nadhozem na sebe upozornil Lukáš Cibulka a pokud půjde tímto tempem vpřed, zajistí si nominaci na ME juniorů, které se pro letošní rok koná v Trenčíně. Trenéři Vlastimil Klimek, Jan Papaj.

Na druhém místě podle očekávání skončil Baník Havířov s již vyzdravěným Michalem Mičkou, který se stal nejlepším závodníkem družstva. Při vysoké váhové rezervě v HK do 69 kg překonal Český rekord v nadhozu výkonem 125 kg a dostal se do užšího kruhu závodníků, se kterými lze uvažovat pro ME juniorů do 17 let. Po prodělané nemoci se příliš nevedlo Patriku Krywultovi. Bude však mít možnost svoji výkonnost prokázat v dalších soutěžích a také on patří do širšího výběru pro ME J-17. Dobře vzpírali i ostatní, družstvo dobře připravil trenér Pavel Khek.

Překvapivé 3. místo obsadili závodníci ASK Tatry Kopřivnice v jejichž dresu nastoupil na hostování Jiří Orság z Karolinky, který navázal na svůj úspěšný reprezentační start v Košicích. Respekt si zasloužily skoky při zvyšování činky. Přestože se jednalo o nové České rekordy, nebál se Jiří zvyšovat o 5 kg. Bezchybné vystoupení napovědělo reservy, které tento závodník v sobě skrývá. Jeho start na ME se zdá být jistý. Kopřivnice získala své medailové umístění i díky vyrovnanosti celého družstva. Trenér Ludvík Kašpárek.

Bramborovou medaili v premiérovém kole získali závodníci Bohumína. Po zdravotních problémech nastoupil Jan Gospoš a získal 2. místo v TOPu. V nadhozu se při neplatných 155 kg, výpadek v tréninku projevil na plno. Také Gospoš je v širší nominaci na ME J-20. Znovu na sebe upozornil Petr Teplíček, kterému 300 Sb. uniklo o pouhé desetiny bodů a pokud si nárůst výkonnosti udrží, není bez šancí v nominaci na ME J-17. Líbil se i Petr Petrov. Bohumínu chyběl do plného družstva závodník a to by příště nemuselo trenéru P.Teplíčkovi vyplatit.

Trenér družstva Lokomotivy Cheb Miroslav Vrbka si tyto závody „užil“. Tři závodníci zvládli základ na 3. pokus. Nejlepším mužem se stal Josef Králík, v nadhozu dobře zabojovali Radek Forch a Zdeněk Nový. Cheb doplácí na vytíženost trenéra Vrbky, který je svazem pověřený vedením reprezentační přípravy a proto mu mnoho času na oddílové záležitosti nezbývá.

Poslední místo obsadilo družstvo Glaverbel Teplice. Teplicím v krátké době ukončili aktivní činnost dva vynikající závodníci Ondřej Kučerka a Aleš Neumajer. Žádný trenér by takovouto ztrátu nedokázal okamžitě nahradit. Bezchybně vystoupili Václav Kříž a zatím neznámí Václav Horák, v němž se dá tušit další vynikající těžká váha z Teplic. Při své hmotnosti je neuvěřitelně rychlý s dobrou technikou a chutí na sobě pracovat. Trenér Václav Proft.