Odkazy

Touto várkou 16 souborů uzavíráme zatím největší bilanci v historii. Za posledních 10 roků, od vzniku nových HK. Stejně jako u předchozích tabulek (kupř. 1000 nejlepších mužů či 150 žen podle Sinclaira či několik desítek lidí v každé HK podle dvojboje), přinášíme i nyní rozsáhlé rankingy. Kupř. pořadí nejlepších oddílů podle ligových zvyklostí, ale k tomu, vždy i deseti nejlepších, v každé věkové skupině. U Masters samozřejmě, se započtením věkového bonusu.

Sami jistě uvidíte, jak si kde vedli, jaké jsou vyhlídky do budoucnosti apod. Třebaže se oddíly přejmenovávají, zachováváme kontinuitu, kupříkladu u Bonatransu Bohumín stále vedeme příslušníky tohoto klubu pod bývalou zkratkou – ZDB. Jedinou výjimkou je přechod oddílu z Pardubic do Bohdanče, závodníky této líhně uvádíme pod zkratkami PAR a posléze SBC. Znamená to poněkud zkreslený výstup, zejména u 10 nejlepších juniorek (15-20 let). Pokud bychom sloučili výsledky příslušnic obou jmenovaných oddílů, nasbíraly by členky oddílů Pardubic a Bohdanče takřka 1254 bS a posunuly by se na 4. místo v dané tabulce.

Nezapomeňte, prosím: vítám všechny Vaše připomínky, výhrady, reakce, podněty. Občas jsem, právě díky tomuto zadání, které jsem si předsevzal (a velký dík za tuto možnost VSV ČSV a skvělému tvůrci našeho softwaru RNDr. Bohumilu Stepařovi), našel nějaké dubly, ale možná jsem neobjevil všechny, tak neostýchejte se, upozornit mne na případné přetrvávající omyly.

Už brzy se můžete těšit i na obvyklé tabulky mapující první pololetí 2008 v ČR.

S přáním pěkného léta, krásné dovolené a jen dobrých dnů

Dr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV