Odkazy

Jakmile se sešly všechny protokoly, konečně bylo možné pustit se do komplexu statistických materiálů zohledňujících průběh 1. poloviny sezóny. V tomto sumáři naleznete kompletní přehledy všech věkových kategorií - podle Sinclairových bodů. Krátil jsem jen nepatrně, u mužů uvádím pouze prvních 400 (zbytek jsou mladší žáci a ty najdete v jejich specifické tabulce), jinak není nic redukováno. U veteránů jsou zákonitě provedeny korekce, tj. s připočtením věkového bonusu. Tabulky jsou záměrně sestaveny tak, že nahoře není ani řádek, takže z čísel zcela vlevo (před sloupcem A) je možné ihned poznat, jaké pořadí, v příslušné kategorii, kdokoliv zaujímá.

Nezapomeňte – jako obvykle vítám všechna případná zpřesnění či doplňky. Doložte je, prosím, příslušným zápisem ze soutěže.

Po této statistické várce budou následovat i tabulky podle dvojboje, přehled výkonnosti oddílů ČR podle Sinclaira a posléze i komentář rozebírající současné trendy v našem vzpírání. Pohled na momentální výkonnost zdaleka nebude jednoznačný. Někde přinese příjemné závěry, leckde však máme důvody k okamžité nápravě, kupř. ve věkové skupině 17-18letých, jichž znatelně ubylo!

Přeju Vám pěkné léto! Brzy na shledanou u dalších statistických sumací. Příjemně mne překvapil i Váš zájem o světové tabulky, tak se pokusím také je opět nabídnout. A že se dějí věci!

Dr. Rudolf Drmola