Odkazy

V Novém roce 2021 pokračujeme s týdenní přestávkou před Vánocemi v nouzovém stavu, který byl vyhlášen 12. 10. 2020. Oddíly a kluby dodržující nouzový stav, který nám ze zákona uzavřel možnost sportovní přípravy, budou mít po otevření velké výkonnostní a personální problémy. Otázkou zůstává, zda bude rozumné po pětiměsíční tréninkové pauze skočit bez přípravy do ligových soutěží. Kalendář soutěží je zveřejněn, zatím žádná soutěž není odložená a svítá drobná naděje, že prvoligové soutěže, které se mají konat v termínu 6. – 7. 3. 2021 v Havířově, se za určitých podmínek uskuteční. Větší naději však mají ostatní ligové soutěže dospělých a žákovské soutěže konající se v průběhu a závěru března.  Pravděpodobně z termínu 27. 2. 2021 přeložíme na pozdější termín ligu Masters.

 

Bude zajímavé porovnat výkonnost jednotlivých družstev s minulým rokem. Dá se předpokládat, že jednotlivci si před uzavřením vzpíráren stačili půjčit činku a trénují v garáži, sklepě, stodole nebo na chalupě. Kolika se to podařilo a kolik jich vydrželo? To uvidíme na soutěžích. Je jasné, že mnohaměsíční nouzový stav detailně prověří manažerské schopnosti vedení každého oddílu a klubu s registrací v Českém svazu vzpírání. Zatím nevíme, zda IWF dá k dispozici nové Sinclairové koeficienty platící pro nové olympijské období 2021 – 2024. Rozpis pro I. ligy letošního roku nám napovídá, že se budeme řídit aktuálními tabulkami, pokud tedy nebudou zveřejněny a schváleny nové, použijeme platné od roku 2017.

 

Realita je taková, že z pondělí (16. 2.) na úterý (17. 2.) se zvýšil počet nově onemocnělých covidem z 8 890 na 12 486, tj. o plných 3 596 osob.Zvykli jsme si na fakt, že každý den onemocní kolem 10 000 obyvatel, ale plně si tu sílu uvědomíme při srovnání s Německem. Za úterý máme o 6 596 nových případů víc než téměř osmkrát lidnatější Německo. Může se stát, že na otevření vnitřního sportu a tím i na začátek soutěží si ještě několik týdnů počkáme. Seniorská reprezentace má před sebou mistrovství Evropy (3. – 11. 4.). Svoji formu potřebují prověřit na regulérní soutěži. Poslední soutěže absolvovali ve dnech 3. – 4. 10. 2020 na mistrovství České republiky mužů a žen v Praze.  Případné odložení prvoligových soutěží pro ně bude znamenat půlroční soutěžní pauzu!

 

Karel Prohl