Odkazy

 

 

Dopingové omezení

Nejméně 20 států s členstvím v IWF nemůže nominovat na olympijské hry do Tokia (2021) plné týmy, případně je ze startu na OH již vyřazeno. Vzpěračské národní federace mající méně než 10 pozitivních závodníků za období 2008 – 2020 mají možnost vybojovat v kvalifikaci na OH plný počet míst 4W+4M. Ty, které mají 10 – 19 pozitivních mohou jít na polovinu 2W+2M. Země s více 20 pozitivními mají možnost bojovat v kvalifikaci pouze o 1W+1M. Zemím, které mají tři a více pozitivních závodníků v kvalifikačním období na OH v Tokiu (od 1. 11. 2018), hrozí zákaz startu na OH.  Ze startu jsou již vyloučeni vzpěrači Thajska, Egypta, Malajsie. Pouze minimální počet míst pro 1W+1M mohou v kvalifikaci získat vzpěraské federace Ruska, Kazachstánu, Ázerbájdžánu, Arménie, Běloruska a Rumunska.Státy s 10 až 19 dopingovými přestupky, které mohou vyslat maximálně čtyři sportovce, jsou: Bulharsko, Ukrajina, Uzbekistán, Moldavsko, Indie, Írán, Turecko, Albánie a Venezuela. Vietnam má v období kvalifikace na OH v Tokiu čtyři pozitivní, Rumunsko, Kolumbie a Irák mají tři pozitivní případy. Některé z uvedených případů těchto čtyř zemí zatím nejsou uzavřeny a jsou v řešení Mezinárodní testovací agentury (ITA). Hrozí jim úplné vyřazení z účasti. Všechny ostatní země, které zde nejsou jmenovány, mají šanci vybojovat si v rámci kvalifikačních pravidel místo na OH bez omezení.

 

Disciplinární a etická komise IWF

bude funkční do konce prosince 2020.Komise v současné době připravuje svá pravidla. Porotě předsedá švýcarsko-řecká advokátka Despina Mavromati (členka odvolací komise UEFA). Všech pět nezávislých členů pochází z pěti různých kontinentů.  Výkonný ředitel Pacific Games Council Andrew Minogue z Austrálie byl jmenován místopředsedou. Další členové jsou bývalý peruánský premiér Beatriz Merino, Yoshihiro Takatori (Japonsko), Moni Wekesa (Keňa), profesor a člen Světového atletického disciplinárního tribunálu. Očekává se, že komise bude hrát důležitou úlohu při obnově důvěryhodnosti IWF.

 

Volby v Ruské federaci vzpírání

Dosavadní předseda Maxim Agapitov jasně zvítězil se 47 hlasy ve volbách na předsedu Ruské federace vzpírání (FTAR). Jeho největší soupeř stříbrný z OH 2008 Dmitrij  Klokov získal na svoji stranu 15 hlasů. Agapitov je jedním ze tří kandidátů na předsedu EWF na příští volební období. Volby se budou konat těsně před mistrovstvím Evropy v Moskvě v termínu 1. 4. 2021. Protikandidáti Agapitova jsou Hasan Akkus (Turecko) a Antonio Conflitti (Moldávie).Maxim Agapitov je mistrem světa z roku 1997 v HK do 91 kg a v letech 2003 – 2008 pracoval ve funkci reprezentačního trenéra FTAR. Je členem exekutivy IWF.

 

Zdroj: insidethegames.biz

 

Karel Prohl