Odkazy

V reakci na ostrou kritiku ze strany Mezinárodního olympijského výboru (MOV), národních vzpěračských svazů a samotných vzpěračů, Intarat Yodbangtoey (THA) odstoupil dva dny po svém zvolení z funkce prozatímního prezidenta. Během necelého týdne má IWF již třetího prozatímního prezidenta.

 

V souladu s ústavou a stanovami IWF jmenovala výkonná rada IWF na svém zasedání 16. října 2020 do funkce prozatímního prezidenta IWF Dr. Michaela Iraniho (GBR). Dr. Irani je předsedou lékařského výboru IWF a bývalým předsedou antidopingové komise IWF. Má rozsáhlé zkušenosti s bojem proti dopingu. Dr. Irani pozici přijal a řekl: „Jsem vděčný výkonné radě IWF za to, že mě dočasně pověřil předsednictvím. V budoucnu nehodlám kandidovat na pozici prezidenta IWF, takže se budu moci plně soustředit na reformy vedoucí k jasnému a transparentnímu kongresu IWF.“ (Do 90 dnů se bude konat mimořádný kongres, za předpokladu, že 38 národních federací o něj požádá).

 

Předsedkyně komise sportovců Sarah Davies (GBR) zveřejnila na facebooku petici vyzývající k hlasování o nedůvěře k vedení IWF. Během prvního dne jí podepsalo téměř 8 000 příznivců reformy IWF. 

 

Za posledních 24 hodin odstoupili z předsednictva IWF jeho viceprezidentka (odvolaná prozatímní prezidentka) Ursula Papandrea a prezident EWF Antonio Urso.

 

Zdroj:

www.insidethegames.biz

www.teamusa.org