Odkazy

Z důvodu epidemie koronaviru byly zrušeny světové šampionáty juniorů do 20 let (Rumunsko), Masters (USA), vysokoškoláků (Korea), mistrovství Evropy do 20 a 23 let (Finsko). V příštím roce se měly konat olympijské hry mládeže (Somálsko), které jsou s předstihem zrušeny již letos. Velké obavy panují s mistrovstvím Evropy juniorů do 15 a 17 let (Lotyšsko). Necelé čtyři týdny před zahájením není potvrzen pořadatel. V Rumunsku a Finsku se jednalo také o kvalifikaci na OH 2020.

 

Odloženy na pozdější termín jsou soutěže mistrovství Evropy W/M (Rusko) a stejné soutěže Masters (Holandsko). Obě země patří mezi silně koronavirem napadené. Olympijské hry byly přesunuty na stejný termín v příštím roce. Pokud by se z důvodu pandemie nemohli OH v Tokiu konat, pravděpodobně by byly zrušeny i zimní OH v Číně v roce 2022.

 

 

Z mezinárodních soutěží nám zbývá bez termínových přesunů ME do 15 – 17 let (Lotyšsko), které nás pustí na své území jen s naší 14 denní karanténou a mistrovství světa juniorů do 17 let (Peru). Vzhledem k faktu, že v některých zemích nabírá koronavirus opět na síle, obávám se, že tyto soutěže budou také zrušeny. Jedinou mezinárodní soutěží, které jsme se letos zúčastnili, zůstává Malta International Open 2020 ve dnech 27. 2. – 1. 3.2020.

 

Náš soutěžní kalendář doznal velkých změn. Z dnešního pohledu je škoda, že jsme více nevyužili uplynulých několik týdnů k soutěžím. Fakt je ten, že závodníci, kteří neměli možnost několik týdnů trénovat, museli dostat příležitost se vrátit do formy. Nezbývá než věřit, že podzim nám bude přát a nedojde k dalším restrikcím v počtech obyvatelstva shromážděných v jednom místě.    

 

Karel Prohl