Odkazy

 

Olympijský vítěz z roku 1972 (Mnichov) Zygmunt Smalcerz (POL) byl jmenován hlavním trenérem reprezentačního družstva Norska. V letech 1971, 1972, 1975 vybojoval v HK do 52 kg tituly mistra světa. Je také čtyřnásobným mistrem Evropy. V roce 2002 byl zařazen do Síně slávy IWF. V letech 1994 – 1996 a 2005 – 2009 pracoval ve funkci reprezentačního trenéra Polska. V letech 2010 – 2017 byl angažován do funkce vedoucího trenéra v olympijském středisku USA v Colorado Springs. Je důstojníkem polské armády ve výslužbě a v roce 2013 byl povýšen do hodnosti plukovníka. Zygmunt slaví 8. června 79 narozeniny a je ve svém věku neuvěřitelně pracovitý, plný energie a chuti plnit další náročné úkoly. (Mimochodem, na https://en.wikipedia.org/wiki/Zygmunt Smalcerz je zveřejněna poštovní známka s Imrem Földimkterá je zde spojena se Zygmuntem).

Zygmunt Smalcerz

 

Dvojnásobný olympijský vítěz z let 2000 a 2004 (Sydney, Athény), čtyřnásobný mistr světa (202, 2003, 2005, 2006) a iránská legenda ve vzpírání Hossein Rezazadeh (1978) byl jmenován ředitelem asociace Para powerlifting Iránu. Powerlifting je druhým nejúspěšnějším sportem země na paralympijských hrách. Paralympionici v powerliftingu Iránu vybojovali na hrách 12 z 56 zlatých medailí Iránu.

Hossein Rezazadeh

Bez vakcíny proti koronaviru je nereálné i konání olympijských her v Tokiu v příštím roce. Prohlásila to profesorka Devi Sridharová z univerzity v Edinburghu, která patří mezi přední odbornice v oblasti globálního veřejného zdraví.Mezinárodní olympijský výbor odložil tokijské hry kvůli pandemii koronaviru na příští léto. Podle předsedy MOV Thomase Bacha a japonských pořadatelů mohou olympijské hry v těchto krušných časech představovat symbolické světlo na konci tunelu. Zároveň se však ozvaly hlasy, podle nichž ani roční odklad her nemusí stačit. K těm se nyní přidala i Sridharová, podle níž bude rozhodujícím okamžikem vyvinutí efektivní a dostupné vakcíny proti nemoci covid-19.

 

Předkládané zprávy schované pod názvem „Jednou větou“ se dnes dočkaly kulaté „50“. Začali jsme s tím před 2,5 lety v listopadu 2017. Vždy se jedná alespoň o tři krátké zprávy z oblasti vzpírání a sportu obecně. Téměř veškerý sportovní život ve světě byl v polovině března díky pandemii useknut a výsledky jsou na našem webu nahrazovány ostatními informacemi, které ve sledovanosti za nimi podstatně zaostávají. První pololetí zřejmě zůstane díky karanténě bez soutěží, možná červen ukáže, kolik jsme ze své formy ztratili. Svaz má jistě připraveny alternativy, jak naloží s termínovým kalendářem. Zatím jsme přišli o pět soutěží družstev (1. kola II. ligy W+M, 1. kola III. ligy, 2. kola ligy juniorů, 1. kola I. ligy mužů, 2. kola ligy M13+M15). V soutěžích jednotlivců jde o mistrovství ČR Masters. Téměř s jistotou můžeme počítat, že ztratíme i soutěže naplánované na květen. Tam nás bude hlavně mrzet nejdůležitější soutěž roku – mistrovství České republiky mužů a žen. Poslední zprávu z vedení svazu jsme dostali 12. 3. 2020 týkající se „Nouzového stavu“. Poslední Informace z VR ČSV (15. 1. 2020) jsme zveřejnili 22. 1. 2020.

 

Pramen:

Sport.cz

en.wikipedia.org

insidethegames.biz

 

Karel Prohl