Odkazy

V odpoledních hodinách 25.7.2018 startoval v „B“ skupině společné pro HK 77 až nad 94 kg v M17 Patrik Buchta (HSU) a presentoval se výkonem 228 (100, 128). Jeho celkové umístění bude známo po skončení skupiny „A“.

Po skončení této skupiny předseda komise mládeže ČSV a jeden z trenérů na ME Emil Brzóska telefonicky oznámil, že se podařil splnit hlavní úkol této mise, vybojovat v kategorii juniorů místenku na III. olympijské hry mládeže, které se budou konat v termínu 6. - 13.10.2018 v Buenos Aires. V naší historii se bude jednat o premiérový start. Jen připomínám, že YOG se konají každé čtyři roky v meziolympijském období seniorů. Hlavní zásluhu na tomto historickém úspěchu má vzpěračský klub Oty Zaremby z Horní Suché. Dík patří trenérům Emilovi Brzóskovi, Pavlovi Khekovi, Luboši Sršňovi (HSU), Slávkovi Rychnavskému a Vlastimíru Klimkovi ze Sokolova, Miloši Kopeckému z Havířova a Danielovi Kolářovi z Holešova. Jmenovaní trenéři mají na ME v Miláně své svěřence, kteří vybojovali místo pro našeho závodníka na této nejprestižnější soutěži pro mládež. Konkrétní umístění v kvalifikaci s počtem vybojovaných bodů bude zveřejněno po skončení soutěže. GRATULUJEME!

 

Utajený rekord

Marek Polhoš (SOK) při svém vystoupení na šampionátu v Miláněpřekonal národní rekord v nadhozu výkonem 99 kg v kategoriích M15/50 kg. Omlouvám se za přehlédnutí a děkuji Slávkovi Rychnavskému za zprávu.

 

Karel Prohl