Odkazy

+ Dvojboj mužů TOP 40 a juniorů. Závěrečnou část premiérového vydání tabulek tvoří pořadí oddílů podle Sinclaira. A protože 2. kolo juniorské ligy přineslo nezřídka velice pozoruhodné výsledky, aktualizoval jsem dvojbojové tabulky už i se zápočtem výkonů z této soutěže! Zároveň jsem aktualizoval a rozšířil i mužské tabulky na TOP 40, protože někteří junioři do nich velmi výrazně zasáhli.

Pokud se týká žen, zazářily uplynulý víkend dvě. Vendulka Šafratová díky rekordní sérii a Hanka Gasiorová při výtečném vystoupení v rakouské bundeslize, během něhož si vydatně polepšila osobní rekordy. Do pořadí oddílů ČR podle Sinclaira se promítl jen výsledek Šafratové, Gasiorová zvedala za zahraniční oddíl, konkrétně za rakouský Vösendorf.

Oddílové rankingy potvrzují pozoruhodné vzestupy některých klubů, však sami uvidíte. Pro snadnější orientaci opět připojuji abecední seznam oddílových zkratek.

Nenechejte se, prosím, zmýlit (zejména v čele či vysoko v pořadí mužů) množinou českých borců, kteří startovali v barvách zahraničních celků. Pořadí podle Sinclaira je naší vynikající a naprosto ojedinělou specialitou. V programování řešíme pořadí států, oddílů či jiných množin soutěžících - i se zohledněním hostování. V poslední době roste počet našich zástupců, kteří zápolí za zahraniční kluby. Znamená to skutečnost další, ještě detailnější, roviny filtrace. Její softwarové řešení bude vyžadovat update programu Wzpěrač. Principiálně je řešení jasné, jen si vyžádá určitý čas a preciznost.

Rankingy jsou opět nabídnuty buď prostřednictvím jednotlivých souborů, nebo slučujícího souboru. Zohledněn je i věkový bonus, v případě pořadí oddílů Masters jak žen, tak mužů.  

V kompletu pořadí oddílů podle Sinclaira jsou jednotlivé položky řazeny takto: ženy TOP 8 a TOP 3, juniorky a žačky TOP 3. Poté muži TOP 8 a TOP 6, muži 21-23 let TOP 3, starší junioři TOP 3, mladší junioři TOP 3, žáci všichni TOP 3, starší žáci TOP 3 a mladší žáci TOP 3. Na závěr jsou zařazena pořadí oddílů Masters, nejprve ženy, pak muži vždy TOP 3 a se zápočtem věkového bonusu.

Připomínám, že pokud čeští soutěžící startují v zahraničních soutěžích za jiné, než české celky, promítá se jejich výkonnost do tabulek podle Sinclaira jednotlivců a tabulek dvojbojových. Výkony dosažené v barvách cizích klubů nelze započíst do bilance českých oddílů, v oddílovém pořadí podle Sinclaira.  

Jak už jsem uvedl, rozhodl jsem se tentokrát přijít s tabulkami co nejdříve, bez detailních korekcí, které zaberou velmi mnoho času (jindy je dělávám, protože termín tolik netlačí).Prosím proto o toleranci a děkuji tedy předem za eventuální upřesnění a opravy.

 

PhDr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV