Odkazy

Mistrovství světa juniorů do 20 let v příštím roce bylo přesunuto ze Severní Koreje do Uzbekistánu (Taškent). Termín zůstává nezměněn 6. – 14. 7. 2018.

 

V návaznosti na diskvalifikace, které byly vyhlášeny na zasedání IWF v minulých dnech v Bukurešti, se uvažuje o přesunutí termínu pořádání mistrovství Evropy mužů a žen z 23. 3. – 1. 4. 2018 na některý z listopadových termínů. Pořadatelem ME je Turecko (Antalye), které patří mezi potrestané země. Mimochodem mezi potrestané země, které by se svojí reprezentací na březnovém šampionátu nemohli zúčastnit, jsou další evropští lídři Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Moldávie a Ukrajina. Roční diskvalifikace devíti vzpěračských federací má začít v polovině října 2017. Mistrovství světa se koná v termínu 27. 11. – 5. 12. 2017 Anaheimu (USA) a v příštím roce 24. 11. – 2. 12. 2018 v Limě. Šampionát v Limě bude zároveň první kvalifikací na olympijské hry 2020 (Tokio).

 

V souvislosti s pořadatelstvím mistrovství světa v Anaheimu se vyskytly první problémy. Iránská vzpěračská federace nedodržela předpisy dané vládou USA při žádosti o víza pro svoji delegaci a víza jim zatím nebyla udělena. Omezení vstupu do USA se týká i dalších kandidátů startu Čadu, Libye, Somálska, Sýrie, Venezuely, Jemenu a Severní Koreje, která má šance stát se nejúspěšnější zemí šampionátu v obou kategoriích.  Potencionální členové výprav jmenovaných zemí musí prokázat, že se po skončení šampionátu hodlají vrátit do svých zemí.

 

Karel Prohl