Odkazy

Přicházíme se třetí várkou letošních rankingů.

Tabulky si můžete stáhnout buď jednotlivě anebo všechny naráz v jediném souboruSinclair oddíly komplet. V něm jsou rankingy řazeny takto: Ženy TOP 8, Ženy TOP 3, Juniorky a žačky TOP 3. Následují Muži TOP 8, Muži TOP 6, Muži 21-23 let TOP 3, Junioři 16-20 let TOP 5, Starší žáci 14-15 let TOP 3 a Mladší žáci do 13 let.

Zařazení do TOP vzchází jednak z počtu HK, který je nyní u žen či mužů stejný, tj. 8. Výpočty také respektují počet soutěžících v týmových zápoleních. Pro zajímavost je přidána tabulka oddílového pořadí 21-23letých mužů. U žen zvedaly v této věkové skupině alespoň tři pouze příslušnice oddílu Crossfit Committed Barbell Club Praha.

Povšimněte si, že někdy je čelné pořadí tuze těsné, kupř. u juniorek! Některé z vás asi překvapí, že mezi staršími žáky zatím neobhájila prvenství Horní Suchá.

Inu, druhá polovina sezóny bude tuze interesantní a věřme, že všechny oddíly svá bodová konta vylepší.

Pokud byste hádali, kolik lidí zvedá v jednotlivých oddílech asi byste vytušili, že nejvíce žen závodilo za TAK Hellas Brno, konkrétně 13, následují Start Plzeň 11 a Sokol Moravská Ostrava 10.

Za který oddíl soutěží nejvíce borců to by patrně uhádli pouze zasvěcení… Vězte, že v tomto ohledu suverénně vede TJ Holešov s 38 aktivními vzpěrači. Pomyslné medailové příčky patří Baníku Sokolov a Horní Suché po 29. V první šestce pak najdeme i SKV Havířov 32, VTŽ Vzpírání Chomutov 27 a Start Plzeň 24 lidí.

Tabulky Masters už brzy přineseme v kompletu, v němž budou pohromadě pořadí podle dvojboje, jednotlivců i oddílů podle Sinclaira, samozřejmě i se zápočtem věkového bonusu.

Opět VELICE DĚKUJI všem, kteří včas odeslali na mou adresu výsledky či další zprávy a fotografie. Znovu prosím dbejte na úplnost protokolů, kde občas chybí ročníky či další údaje. Nezapomínejte také uvést oddílové příslušnosti vzpěračů mimo soutěž! Důkladná revize ukázala občasnou nedbalost také při zápisu jmen. Buďte, prosím, pozorní, zápočet téhož vzpěrače (u žen se tento nedostatek ani jednou nepřihodil) zkresluje pořadí!! Hledání a opravy těchto naprosto zbytečných chyb seberou hodně času. Mnohem víc, než by se laikovi zdálo.

Znovu prosím o případná doplnění, zpřesnění, opravy. Děkuji  předem!

Všem přeju krásné, dobré a jen vlídné letní dny!

 

PhDr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV